середа, 07 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Україна купує 26 САУ «Дана» (фото, відео)

Технології

Україна купує 26 САУ «Дана» (фото, відео)

views189

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Міноборони планує отримати 26 одиниць модернізованих колісних самохідних артилерійських установок Dana від чеської компанії Excalibur Army. Ціна однієї САУ становить 1 550 000 доларів.

Про це стало відомо з депутатського звернення нардепа Олексія Гончаренко до низки правоохоронних органів.

Україна купує 26 САУ «Дана» (фото, відео)

«ДК «Укрспецекспорт» уклав контракт на постачання 26 одиниць vz.77 «Дана» на загальну суму понад 40 млн доларів США», – йдеться у зверненні.

Вказано, що ціна однієї САУ становить 1 550 000 доларів, при цьому вартість модернізованих Dana від чехів для української армії буде меншою ніж та, яку було визначено для власної чеської армії.

Комітет по обороні Верховної Ради розглянув внесення змін до Державного оборонного замовлення на 2020 рік аби внести відповідні зміни по закупівлі цих артилерійських установок.

Нардеп наголошує, що відсутність визначеного ступеня модернізації, моральна застарілість цих артилерійських систем та непроведення конкурентних процедур під час вибору виконавця та формування ціни, несе значні ризики.

У зверненні також містяться висловлювання командира 13-го артилерійського полку – полковника Milana Kaliny, який заявив, що з 48 одиниць Dana vz. 77 у його підрозділі: 8 одиниць – непрацездатні, а 40 утримувати в функціональному стані складно та витратно.

Самохідні артилерійські установки перед продажем мають пройти технічне обслуговування та модернізацію до версії «Dana-M2» і у цьому виді САУ «Dana-M2» демонструвалась раніше в Україні на Міжнародній виставці озброєнь «Зброя та безпека» у 2018 році, повідомляє Український мілітарний портал.

Представляла її чеська компанія EXCALIBUR ARMY.

Самохідна артилерійська установка vz. 77 Dana була розроблена наприкінці 70-х років у колишній Чехословаччині. Її серійне виробництво було налагоджено на підприємстві ZTS Dubnica у місті Тренчин (у сучасній Словаччині). Експлуатували її також Польща та СРСР, в останньому їх було придбано для випробувань, але після розпаду утилізовано.

Україна купує 26 САУ «Дана» (фото, відео)

У Польщі вони перебувають на озброєнні. Чеська компанія у кооперації з місцевою PZL пропонує для національних ЗС програму модернізації до рівня Dana M1PL, яка включає заміну головного двигуна, коробки передач, встановлення додаткового генератору, заміну інших систем.

Чехія та Словаччина успадкували значну кількість цих артилерійських установок, які реалізовуються зацікавленим країнам. Для власної армії розглядають закупівлю продукції стандартизованої з країнами НАТО, як то робить Чехія з придбанням САУ CAESAR.

Серед покупців оригінальних і модернізованих версій vz. 77 Dana Азербайджан, Грузія, Кіпр та Лівія.

Україна купує 26 САУ «Дана» (фото, відео)

Самохідна артилерійська установка використовує в якості шасі модифікований варіант Tatra 813 з колісною формулою 8×8. Силова установка – Tatra T2-930, возимий боєкомплект – до 60 снарядів, максимальна швидкість по шосе – до 80 км/годину.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі