неділя, 27 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Українська стрічка «Фортеця Хаджибей» стала переможницею стамбульського кінофестивалю

Мартирос Григорян


Суспільство

Українська стрічка «Фортеця Хаджибей» стала переможницею стамбульського кінофестивалю

views645

13.07.2021

Подiлитися у соц.мережах

Фільм українського режисера Костянтина Коновалова «Фортеця Хаджибей» став найкращою повнометражною стрічкою кінофестивалю в Стамбулі.

Як передає «Патріот Донбасу», про це повідомляє пресслужба Держкіно.

«Фільм Одеської кіностудії «Фортеця Хаджибей» став найкращою повнометражною стрічкою кінофестивалю Best Istanbul Film Festival. Мета Best Istanbul Film Festival – представити незалежних кінематографістів з усього світу та стати для них інструментом, який відкриває шлях в кіноіндустрію», – йдеться у повідомленні Державного агентства з питань кіно.

Дії цього історико-пригодницького фільму розгортаються в період російсько-турецької війни за території Північного Причорномор'я. Козак Андрій має передати важливу інформацію у Стамбул. Для цього йому треба визволити з темниці батька своєї коханої – турецької красуні Фатіми. Молоді люди наважуються на ризиковану операцію.

У головних ролях: Олександр Соколов, Дерен Талу,  Іраклій Маруашвілі, Катерина Шевченко, Юрдаер Окур, Олег Симоненко, Олександр Половець та інші актори.

Цікаві факти про фільм

— Картину знімали 2019 року в Білгород-Дністровській фортеці, павільйонах Одеської кіностудії, виноградниках Шабо, на березі моря та Дунаю. 

— Костюми та реквізит надала київська кіностудія імені Довженка та турецькі партнери, зокрема вбрання яничарського війська, посуд, килими, реквізитну зброю – рушниці, шаблі, ятагани та пістолети. Всі костюми Фатіми та Ахмета-паші створювалася в Туреччині. 

— Фатіму зіграла турецька фотомодель Дерен Талу. Роль її батька втілив знаний турецький актор Юрдаер Окур. За сценарієм Ахмет-паша та Фатіма знають українську мову, бо живуть на цій території. Між собою вони розмовляють турецькою, а з українцями – українською.

Слід нагадати, що з кожним роком дедалі більшої популярності на міжнародних кінофестивалях набувають українські фільми. Сучасні кіномитці вносять вагомий внесок у світову кінематографічну спадщину, прославляючи Україну в очах світової спільноти.

Редакція «Патріот Донбасу» сердечно вітає режисера Костянтина Коновалова і всю творчу групу стрічки «Фортеця Хаджибей з перемогою на стамбульському кінофестивалі! Бажає кіномитцям процвітання, нових досягнень і яскравих перспектив. Невичерпного натхнення для нових великих справ у світі кіноіндустрії. 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі