четвер, 11 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Українські прикордонники спільно з США розбудовують потенціал морської прикордонної безпеки (ВІДЕО)

Наталя


Новини , Технології

Українські прикордонники спільно з США розбудовують потенціал морської прикордонної безпеки (ВІДЕО)

views858

08.09.2021

Подiлитися у соц.мережах

Майже 20 років українські прикордонники співпрацюють з міністерствами та відомствами США за Програмою з питань експортного контролю та безпеки кордонів, особливо в останні сім років, в умовах агресії Російської Федерації.

Про це повідомив пресцентр Державної прикордонної служби України.

За інформацією, співробітництво прикордонного відомства з американськими партнерами спрямоване на підвищення ефективності протидії незаконній діяльності на кордоні, припинення контрабанди, незаконного переміщення зброї масового ураження, а також посилення потенціалу морських підрозділів.

Наразі активно реалізується міжнародний проєкт з розбудови потенціалу морської прикордонної безпеки Програми з питань експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS) Бюро з питань міжнародної безпеки та нерозповсюдження Державного департаменту США, що підвищить можливості виконання завдання з охорони кордону в морі.

Як зазначає представник програм нерозповсюдження (ISN/NP) в Бюро міжнародної безпеки та нерозповсюдження Державного департаменту США Філліп Долліфф, постійна агресія Росії в Азовському та Чорному морях загрожує територіальній цілісності, суверенітету та економіці України.

Водночас Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко відзначив, що кроки співробітництва дозволяють розгортати нові підрозділи, навчати персонал за стандартами НАТО, зводити надсучасні військові містечка з максимальною мобільністю і функціональністю.

За словами Дейнеко, вже за останній рік підрозділи ДПСУ отримали сучасне оглядове спорядження та обладнання для підводних робіт на понад 30 млн грн.

«Нашою головною задачею є робота зі стратегічним управлінням контролю торгівлею, допомагаючи іншим країнам, а починаємо ми її з забезпечення безпеки кордонів», — зазначив Радник Посольства США в Україні Кевін Кільєр.

Зазначається, що підрозділи спеціальних дій отримують найсучасніше обладнання, що дозволяє ефективно боротись із загрозами, брати участь у спеціальних заходах, зберігаючи життя та здоров’я персоналу.

Розвиваючись, Морська охорона посилює вже наявні підрозділи цього типу та створює нові. При цьому, пункти базування нового зразка облаштовуються за сучасними стандартами Берегових охорон провідних країн світу. Крім того, передбачається логістична компонента, технічна, адміністративна та побутово-соціальна.

Також повідомляють, що плануються нові проєкти, як, наприклад, проєкт зі створення центру швидкого реагування на ситуацію та технічної підтримки для Морської охорони в Одесі, вартістю 12 млн доларів. А також розгортання та облаштування нових пунктів базування Дивізіонів Морської охорони на Чорному морі та на Дунаї.