субота, 04 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Україна стане членом НАТО через ПДЧ, згідно з підсумками саміту Альянсу

Наталя


За кордоном , Новини , Події

Україна стане членом НАТО через ПДЧ, згідно з підсумками саміту Альянсу

views228

15.06.2021

Подiлитися у соц.мережах

У НАТО вперше, за останні роки, заявили про те, що Україна стане членом Альянсу з Планом дій щодо членства (ПДЧ).

Про це повідомили у комюніке за підсумками саміту країн-членів НАТО у Брюсселі.

 

«Ми підтримуємо рішення, яке було прийняте на Бухарестському саміті 2008 року про те, що Україна стане членом Альянсу з Планом дій щодо членства (ПДЧ) як невіддільною частиною процесу», — йдеться в офіційному повідомленні.

 

Згідно з комюніке, Лідери Альянсу закликають Україну рухатись до членства в Альянсі у рамках виконання Річних національних програм.

 

«Річні національні програми в рамках Комісії Україна-НАТО (КУН) залишаються механізмом, за допомогою якого Україна здійснює реформи, що стосуються її прагнення до членства в НАТО. Україна повинна повною мірою використовувати всі інструменти, наявні в рамках КУН, для досягнення своєї мети, а саме впровадження принципів та стандартів НАТО», — зазначено в комюніке саміту.

 

За інформацією, Україну також закликають проводити подальші «широкомасштабні, стійкі та неповоротні реформи», як у секторі безпеки та оборони, так і в інших сферах.

Також У НАТО підкреслили, що статус партнера розширених можливостей (Enhanced Opportunities Partner, (EOP), наданий Україні минулого року, додає «імпульс амбіційної співпраці» та просуває подальшу (військову) сумісність, з можливістю проведення більшої кількості спільних навчань, тренінгів та посиленням ситуаційної обізнаності.

Коментарi (0)