субота, 08 травня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Україна планує скасувати штрафи за перетин неконтрольованого кордону між РФ та окупованою територією (документ)

Олександр Слов'янець


Україна

Україна планує скасувати штрафи за перетин неконтрольованого кордону між РФ та окупованою територією (документ)

views981

26.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Від початку карантинних обмежень, пов'язаних з COVID-19 окупаційна влада у Донецькій та Луганській областях максимально ускладнила життя людей, які намагаються потрапити в Україну. Наразі окупантами повністю заблоковане перетинання лінії розмежування у п’яти КПВВ. Працюють тільки два пункту перепуску, але в дуже обмеженому режимі. На КПВВ «Новотроїцьке» можливість перетину є тільки два дні на тиждень. Кожен день працює тільки пункт пропуску «Станиця Луганська», але цей коридор виключно пішохідний.

 

При цьому, усі КПВВ на території України дають змогу громадянам перетинати лінію розмежування. Але, через блокування роботи пунктів зі сторони окупаційної адміністрації, так званих «Л/ДНР», це неможливо. Крім того, влада на окупованих територіях ухвалила різні обмеження по відвідуванню України, ввела списки для дозволу та таке інше.

 

Усі ці кроки керівництва «Л/ДНР» привели до того, що люди, яким необхідно було потрапити в Україну, вимушені були робити це через РФ. Спочатку вони перетинали неконтрольований Україною кордон між окупованою частиною Донбасу і РФ, а потім перетинати кордон між Росією та Україною.

 

Такий маршрут автоматично робив із людей порушників чинного адміністративного кодексу України. Люди порушували 204 статтю адмінкодексу з позначкою 2. Громадян карали штрафом від 1700 до 5100 гривень за порушення порядку виїзду та в’їзду на окуповану територію.

 

 

Законопроєкт, який скасовує штраф

20 квітня у ВР був зареєстрований законопроєкт, який скасовує штраф за перетинання неконтрольованого кордону між Росією та Україною. Повна назва:

Проєкт Закону про внесення змін до статті 204-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо забезпечення прав і свобод громадян України під час перетину тимчасово неконтрольованою Україною частини державного кордону.

У проєкті йдеться, що стаття 204-2 Кодексу про адмінпорушення

«не поширюється на випадки в’їзду на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях та виїзду з таких територій громадян України, які перетинають тимчасово неконтрольованою Україною частину Українсько-Російського кордону у періоди обмеженого функціонування контрольних пунктів в’їзду-виїзду на тимчасово окуповані території».

 

 

Законопроєкт був підготовлений та поданий групою депутатів від різних фракцій та груп у Верховній раді. Серед тих хто має відношення до цього проєкту закону, є представники ЄС, ОПЗЖ, СН, «Довіри», «За майбутнє» та позафракційні депутати.

Коментарi (1)

тетяна (1 тиждень тому)

давно ждем почему так долго