четвер, 23 вересня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Україна отримала від Бельгії науково-дослідне судно

Cіпратов Роман


Новини

Україна отримала від Бельгії науково-дослідне судно

views320

15.09.2021

Подiлитися у соц.мережах

Бельгія передала Україні науково-дослідне судно «Belgica», яке буде використовуватися для проведення екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів.

Про це повідомляє Український мілітарний портал.

Як повідомляється, наявність цього судна в Українському науковому центрі екології моря дозволить відновити дослідження та посилити екологічний моніторинг Чорного та Азовського морів вже цього року. Крім того, вже оголошено про проведення спільних українсько-бельгійських дослідженнях як в Чорному, так і Північному морях.

«На шляху до Одеси в 8,600 км науковці оцінять наявність плавучого сміття, відберуть проби морської води й донних відкладів для проведення скринінгу на десятки тисяч речовин-забрудників та мікропластику. А також виділять ДНК з довкілля, аби оцінити біорізноманіття та аналіз поширення генів стійкості до антибіотиків у морських мікроорганізмів», ‒ йдеться у повідомленні.

Відзначається, що судно, яке побудовано у 1984 році, дослідило майже 1 млн км моря та провело понад тисячу наукових кампаній. Цей корабель, який є плавучої лабораторією, був флагманом бельгійської морської науки протягом 37 років.

За інформацією видання, у жовтні 2021 року судно прибуде до Одеси та отримає нове ім'я.

 

Коментарi (1)

Петр Николаевич (1 тиждень тому)

В Киеве на улице Исаакяна 18 группа людей допустила растрату огромных средств народа и государства