
Міністерство оборони Литви передасть Україні легкий штурмовик L-39ZA.
Про це повідомляє литовське видання LRYTAS.LT.
Згідно з проектом, підготовленим Міноборони Литви, літак має бути безоплатно переданий у власність українській армії.
У квітні 2021 року наказом командувача Збройними силами Литви легкий штурмовик «Альбатрос» було визнано непридатним для використання через несправність двигуна.
«Наразі його консервують і переконсервують кожні півроку, щоб літак не зіпсувався. У квітні 2021 року літак був списаний», – сказав майор Збройних сил Литви Гінтаутас Чуніс.
Раніше Збройні сили Литви використовували два навчальні літаки L-39 Albatros для підготовки пілотів, які виконують функції повітряної поліції. Один з цих літаків зіткнувся з винищувачем Mirage 2000 французьких ВПС у серпні 2011 року, впав у болото і з тих пір став повністю непридатним. Другий «Альбатрос», який буде передано Україні, не використовувався з 2019 року через поломку двигуна.