субота, 26 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
Україна не визнає паспорти, які РФ видає на окупованій території Донбасу

Наталя


Новини , ВАЖЛИВО знати , Право

Україна не визнає паспорти, які РФ видає на окупованій території Донбасу

views608

25.05.2021

Подiлитися у соц.мережах

Україна категорично не визнає російські паспорти, які Росія видає за «спрощеною системою» жителям тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської області.

 

Про це повідомили юристи виданню «Восточный вариант».

 

В юридичному плані для України такий документ не означає абсолютно нічого. Це означає, що і відповідальності за його отримання ніхто нести не буде.

 

«Факт отримання російського паспорта людьми з тимчасово окупованої території для України не існує. Для нас це максимум книжечки, схожі на паспорти», повідомив політолог та співзасновник платформи «Єдиний Координаційний Центр» Олег Саакян.

 

За словами юриста, в'їзд на територію, що підконтрольна Україні, за цим так званим «паспортом» неможливий.

 

Незважаючи на все це, особи, які вже отримали так званий «документ» в ОРДЛО залишаються громадянами України.

 

«Примус до вступу в громадянство іншої країни ніяк не скасовує того факту, що ці люди українці. Щоб перестати бути громадянами України, потрібно здійснити офіційну процедуру згідно із законом, а саме вийти з громадянства офіційно. Тільки у цьому випадку правовий зв'язок громадянина та держави втрачається. У разі примусу такий зв'язок не пропадає, тому що немає доброї волі людини на це», зазначила координатор з адвокації БФ «Право на захист» Еліна Шишкіна.

 

Також «Східна правозахисна група» з посиланням на окупаційні адміністрації повідомила про велику кількість жителів ОРДЛО, які отримали вказані «паспорта», а саме 583 тисячі осіб. 

 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі