вівторок, 28 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Зеленського заявили, що не порушували прав при створенні попурі до Дня Незалежності

Суспільство , Політика , Право

У Зеленського заявили, що не порушували прав при створенні попурі до Дня Незалежності

views52

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

В Офісі Президента заявили, що порушення закону при створенні музичного номера до Дня Незалежності не було. І опублікували повний перелік використаних композицій «з метою дотримання вимог українського законодавства».

Про це йдеться у заяві пресслужби Офісу Президента.

У Зеленського зазначили, що це була «Музична історія Незалежності», яка тривала 17 хвилин.

«24 серпня на Софійській площі пролунало 17-хвилинне попурі “Музична історія Незалежності”, яке складалося з популярних в Україні пісень останніх трьох десятиліть у виконанні відомих українських артистів. Законом дозволяється подібне використання фрагментів пісень без попередньої згоди автора», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: «Бумбокс» про концерт у День Незалежності: Справа не в авторських правах, а в тому, що влада замовляє «кабак» в країні, де йде війна

В Офісі глави держави зазначили, що пункт 9-1 статті 21 закону «Про авторське право і суміжні права» дозволяє без згоди автора (чи іншої особи, яка має авторське право) публікувати фрагменти музичних та інших творів у декількох форматах, зокрема у форматі попурі. Це можливо за умови, якщо зазначено ім’я автора та джерело запозичення.

«З метою дотримання вимог українського законодавства при створенні музичного номера до Дня Незалежності України на Софійській площі у Києві Офіс Президента публікує повний перелік використаних фрагментів музичних творів із зазначенням їхніх авторів», – додали в ОП.

Також додається, що повний відеоролик музичного попурі виклали у Фейсбуці. У ньому виконані вимоги закону «Про авторське право і суміжні права» та під кожним фрагментом запозиченої композиції вказане посилання на автора музичного твору.

Нагадаємо. На офіційному президентському концерті до Дня Незалежності українські співаки виконали пісні, що були, за словами Зеленського, популярними в Україні за час незалежності. При цьому частина з них співалася російською мовою.

Відразу після концерту відразу декілька виконавців заявили, що не дозволяли використовувати свої пісні на концерті.

У соціальних мережах люди висловлювали свої думки стосовно концерту, який не відповідав за подачею та організацією суті найголовнішого державного свята. Критикували пісні, співаків, образи, костюми (зокрема, «зайчика»). Крім того, люди були обурені тим, що сцену зробили у вигляді державного Прапору і по ньому ходив президент та учасники шоу.