п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Вінниці розробили технологію дистанційного пошуку мін за допомогою тракторів (ФОТО)

Наталя


Суспільство , Технології , Події

У Вінниці розробили технологію дистанційного пошуку мін за допомогою тракторів (ФОТО)

views131

19.01.2023

Подiлитися у соц.мережах

Вінницькі розробники створили технологію дистанційного пошуку мін на полях за допомогою сільськогосподарської техніки. Весь процес відбувається дистанційно й без участі людини.

Про це повідомляють у Вінницькій обласній раді.

Розробку представив засновник компанії "ФРЕНДТ" Віталій Шуберанський.

За його словами, на трактор кріпляться металодетектори. Транспорт рухається полем в автоматичному режимі зі швидкістю 3 км на годину. Металодетектор фіксує інформацію та передає її на диспетчерський центр в режимі онлайн.

"Якщо небезпечний предмет виявлений на шляху трактора, машина автоматично зупиниться і буде чекати подальших вказівок від оператора", – розповів Віталій Шуберанський.

Ця технологія актуальна для регіонів України, де відбувалися бойові дії. Зокрема Київської, Чернігівської, Сумської областей, зазначив Шуберанський

"Згодом технологія стане актуальною для 30% від окупованої території України. Крім цього, за допомогою нашого спільного з ВНТУ навчального центру плануємо проводити навчання новим технологіям для людей, які втратили роботу, давати їм нову кваліфікацію. Спеціалізована техніка коштує мільйони доларів, а ми можемо брати господарську техніку, що не використовується у виробництві, і завдяки цьому розробка має низьку собівартість", – пояснив Віталій Шуберанський

До створення цієї технології долучилися науковці Вінницького національного технічного університету.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі