четвер, 29 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Верховній Раді ухвалили закон про Меморандум і кредитну угоду між Україною та ЄС

Економіка

У Верховній Раді ухвалили закон про Меморандум і кредитну угоду між Україною та ЄС

views38

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Верховна Рада ухвалила закон про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та Європейським Союзом і Кредитної угоди між Україною та ЄС. Мова йде про надання макрофінансової допомоги від Євросоюзу Україні в сумі до 1,2 млрд євро.

Рішення про ухвалення відповідного законопроєкту №0063 підтримали 248 народних депутатів при мінімально необхідних 226, передає Укрінформ.  

«Розроблення зазначеного законопроєкту зумовлене необхідністю набрання чинності для України підписаних 23 липня 2020 року у м. Брюсселі міжнародних договорів України, реалізація яких дозволить залучити зовнішній фінансовий кредитний ресурс на пільгових умовах для забезпечення належної стабільності фінансово-економічної системи держави», – йдеться у повідомленні.

У пояснювальній записці зазначається, що допомога потрібна для підтримки зусиль з подолання ними наслідків кризи, зумовленої поширенням COVID-19.

«У зв’язку з негативними фінансово-економічними наслідками, зумовленими поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, Європейським парламентом та Радою 25.05.2020 було прийнято остаточне рішення щодо можливості надання «виняткової» макрофінансової (кредитної) допомоги країнам Європейської політики сусідства, зокрема Україні, для підтримки зусиль з подолання ними наслідків кризи, зумовленої поширенням COVID-19», – йдеться у ній.

Зазначається, що таким чином Україна отримає можливість пільгового кредитування на суму 1,2 млрд євро в рамках нової програми макрофінансової допомоги ЄС (МФД).

Після підписання сторонами Меморандуму про взаєморозуміння та Кредитної угоди та їхньої подальшої ратифікації допомога стане доступною для України.

Нагадаємо. Президент України Володимир Зеленський 12 серпня вніс до парламенту законопроєкт №0063 «Про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором і Кредитної угоди між Україною як Позичальником та Національним банком України як Агентом Позичальника та Європейським Союзом як Кредитором (щодо отримання Україною макрофінансової допомоги Європейського Союзу у сумі до 1 мільярда 200 мільйонів євро)». Цьогоріч Єврокомісія ухвалила рішення про надання Україні 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги у зв’язку з пандемією COVID-19.