вівторок, 07 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Верховній раді зареєстрований законопроєкт, який унеможливить домашній арешт або заставу для зрадників, терористів та диверсантів

Олександр Слов'янець


Політика

У Верховній раді зареєстрований законопроєкт, який унеможливить домашній арешт або заставу для зрадників, терористів та диверсантів

views298

19.05.2021

Подiлитися у соц.мережах

На порталі ВР оприлюднена інформація про реєстрацію проєкту закону щодо особливостей застосування запобіжних заходів за вчинення злочинів проти основ національної та громадської безпеки. Поки тексту законопроєкту немає.

Авторка законопроєкту - позафракційний народний депутат Оксана Савчук на своїй сторінці у Фейсбук ось так визначила мету розробленого документа:

«Застава, домашній арешт чи взяття на поруки не можуть бути застосовані для державних зрадників! Особи, які вчинили злочини проти держави, повинні бути за ґратами. Покаранням для колаборантів має стати арешт і жодних альтернатив чи пом’якшень. Поки наші хлопці на сході захищають кордон від російського загарбника, ми не можемо спокійно спостерігати, як Україну «розгойдують» зсередини. Злочини проти основ національної і громадянської безпеки належать до тяжких або особливо тяжких. Сучасний Кримінальний процесуальний кодекс України надає можливість терористам, колаборантам, «п'ятій колоні ворога» опинитись на свободі під незначну заставу або ж під домашній арешт. І знову продовжувати вести антиукраїнську політику. Пора вже це нарешті припинити».

 

Скоріш за все, поява цього законопроєкту це реакція на ухвалу Печерського районного суду Києва про цілодобовий домашній арешт Віктора Медведчука — голови політради партії "Опозиційна платформа – За життя", кума Путіна. Він підозрюється у скоєнні державної зради та порушенні законів та звичаїв війни. Максимальне покарання за ці злочини, у разі доведення вини – 15 років ув’язнення.

 

До липня 2019 року, будь-яка особа, яка підозрювалася б скоєнні державної зради, тероризмі, скоєнні диверсій, шпигунстві та інших злочинах проти безпеки держави, була б відправлена під арешт без альтернативи іншого запобіжного заходу.

26 червня 2019 року Конституційний суд України ухвалив рішення, яке дає змогу підозрюваним у скоєнні тяжких злочинів проти безпеки держави уникати обов’язкового арешту, як міри запобіжного заходу.

 

«Визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини п’ятої статті 176 Кримінального процесуального кодексу України, яким передбачено, що запобіжні заходи у вигляді особистого зобов’язання, особистої поруки, домашнього арешту, застави не можуть бути застосовані до осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених статтями 109–114-1, 258–258-5, 260, 261 Кримінального кодексу України».

Ухвалене рішення КСУ було після подання терористки, обвинувачених у державній зраді та посяганні на територіальну цілісність України.

 

Виникли питання, щодо можливості ухвалення такого закону, коли вже є рішення КСУ, який визначив норми КПК неконституційними.

Ось як прокоментував ситуацію з цим законопроєктом Сергій Шкрамада – адвокат з організації «Право на захист»:

«Депутати можуть ухвалити такий новий закон. Але спочатку він має пройти юридичну експертизу у ВР. А якщо, хтось буде вважати його неконституційним, то його можна потім оскаржувати у Конституційному суді України».

Коментарi (0)