п’ятниця, 24 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Сумах внутрішніх переселенців навчали відкривати власну справу

Олександр Попов


Суспільство , Переселенці

У Сумах внутрішніх переселенців навчали відкривати власну справу

views154

19.03.2023

Подiлитися у соц.мережах

Відкривати власну справу навчали внутрішніх переселенців протягом двох днів у Сумах.

Про це повідомляє Суспільне.

Давали рекомендації щодо написання заявок на отримання грантових коштів від міжнародних банків, куди подаватись, на яку суму можна розраховувати.

Олена Ложечка втекла з родиною від війни з Харкова до одного з сіл Роменщини. Розповіла: "Там деякий час були дуже сильні обстріли, наразі ця територія обстрілюється вже з артилерії, не ракетами, але все ж таки там дуже складна ситуація військова".

У Харкові Олена працювала на поштовому терміналі. Нині, живучи в селі, вирішила спробувати себе в іншій сфері.

"У мене була ідея започаткувати своє маленьке підприємство для виробів із вовни. Це кашемір, це меринос, це якісні види вовни, а також вовна, яка виробляється у нас тут на території України, це вовна звичайних овець. Отож я сюди прийшла, щоб мати змогу більше дізнатись як це можна реалізувати", — сказала пані Олена.

Василь Бороздін тепер живе у Шостці, де створив громадську організацію, яка з 2016 року допомагає переселенцям.

"Мої безпосередньо родичі з цим зіткнулися: оформлення документів, житло, де зупинитися, куди поїхати. Ми з м. Антрацит Луганської області. Я приїхав по контракту в Шостку, у 2014 році якраз приїхав, на початку року, і тут таке сталося, і потім вже приїхала родина", — розповів Василь Бороздін, переселенець.

Він вважає, етап, коли ЄС допомагав українцям гуманітаркою минув, тепер переселенцям допомагають можливістю відкрити свою справу: "Це дуже важливий захід, який буде спонукати, перш за все, мотивувати людей самих себе забезпечувати. Тому що ми живемо в ринковій економіці, держава нам допомагає, так, а чим – інструментом, вона надає нам інструмент, а наші донори – кошти".

Серед лекторів, які проводили заняття, представниця Сумської торгово-промислової палати Світлана Колодяжна.

"Якщо ви плануєте займатись саме вирощуванням малини, хоч сертифікованої, хоч ні, в нас вже можна де зберігати цю малину і потім спільно її продавати", — зазначила пані Світлана.

У торгово-промислової палати, додала вона, є великий досвід і з підтримки аграрних підприємств, і в плані подання заявок на отримання грантів: "Ті, хто займається аграрним виробництвом, могли отримати якісні бізнес-плани для своєї діяльності і не втрачати час випробовуючи різні технології без відповідного досвіду. Також дуже велику увагу я звернула саме на ті проєкти, які Торгово-промислова палата реалізує уже в 2023 році, зокрема, щодо можливості залучення до платформи Sumy Trade Speis для тих підприємств, які хочуть вийти на зовнішні ринки".

Організатором навчання виступила неурядова організація "Агенція регіонального розвитку Сумської області".

"Ми зібрали представників з п'яти громад — Шосткинської, Конотопської, Роменської, Недригайлівської і Білопільської — представників внутрішньо переміщених осіб. На обліку в нашій області знаходиться 86 тисяч внутрішньо переміщених осіб, це суттєвий людський ресурс, в тому числі і підприємницький. Це якраз той потенціал, який може бути використаний для підсилення спроможності і навіть розвитку, наших територіальних громад", — сказав Григорій Стариков, директор Агенції регіонального розвитку Сумської області.

Міжнародна організація з міграції розробила проєкт розвитку малого та середнього бізнесу в Україні. Фінансує програму німецький банк KFW.

"Ми проводимо наразі вже тертю хвилю прийому заявок на надання грантової допомоги підтримки мікробізнесу, це в розмірі 4500 євро, та малому бізнесу в розмірі 20 000 євро. Тим бізнесам, які працюють в Україні, намагаються відновити свою діяльність, приносять суспільству користь, працевлаштовують людей, саме таким бізнесам ми прагнемо допомогти — зазначила Анастасія Трубнікова, представниця Міжнародної організації з міграції.

На це навчання до Сум приїхали 25 переселенців.


 

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі