середа, 07 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У США заявили, що «паспортизація» Росією ОРДЛО є спробою «легітимізації»

Політика

У США заявили, що «паспортизація» Росією ОРДЛО є спробою «легітимізації»

views69

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Незаконна видача Росією паспортів на тимчасово непідконтрольній уряду України території Донбасу може свідчити про спробу легітимізації так званих «ДНР» та «ЛНР». Така політика перешкоджає мирному врегулюванню та блокує імплементацію Мінських домовленостей.

Про це заявив постійний представник США при ОБСЄ Джеймс Гілмор під час онлайн-засідання Постійної ради ОБСЄ, повідомляє «Укрінформу».

Він наголосив, що країна-агресор через «паспортизацію» може спробувати легітимізувати «республіки».

«Як ми вже відзначали минулого тижня, Росія впроваджує багаторічну програму “паспортизації” на Сході України, видавши вже понад 187 тис. паспортів громадянам України, які проживають на підконтрольній Росії території – у так званих «ЛНР» та «ДНР». Для чого це робити? Хіба що як спробу легітимізувати ці «республіки»… Така політика розмиває перспективу мирного врегулювання та блокує виконання Мінських домовленостей», – заявив дипломат.

Нагадаємо. МЗС України заявило, що рішення про масову видачу російських паспортів українським громадянам на території ОРДЛО є грубим втручанням у внутрішні справи України та продовженням російських спроб повзучої анексії українського Донбасу.

Росія активно видає жителям окремих районів Донецької та Луганської областей паспорти. Наразі їх видано майже 200 тис., а до кінця року РФ планує видати українцям Донбасу 600-800 тис. російських паспортів.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі