понеділок, 27 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У США заговорили про можливість передачі Україні модифікованих дронів Grey Eagle - ЗМІ

Світлана Макарова


За кордоном , Технології

У США заговорили про можливість передачі Україні модифікованих дронів Grey Eagle - ЗМІ

views652

15.11.2022

Подiлитися у соц.мережах

В американсьому оборонному секторі розглядають можливість модифікувати безпілотник Grey Eagle. Так США хочуть зняти потенційну небезпеку втрати чутливих технологій, якщо передати його Україні.

Про це повідомляє CNN.

Як відомо, багатоцільові безпілотники Grey Eagle MQ-1C оснащені ракетами Hellire. Один дрон може нести чотири такі ракети й летіти на висоті понад 8 кілометрів майже 30 годин.

На прохання України у Вашингтоні неодноразово відповідали відмовою, пояснюючи, що безпілотник містить високотехнологічне радіо- та розвідувальне обладнання, яке у разі потрапляння до росіян під час бойових дій може становити загрозу безпеці США.

Зараз, стверджують джерела CNN, у США розмірковують над способами вилучення найбільш чутливих технологій, щоб передача Grey Eagle не несла додаткових ризиків.

"Існують конкретні та дуже технічні налаштування та обмеження, які можуть бути проведені з ними (Grey Eagle), що може зробити це (передачу Україні) можливим у найближчій перспективі. Але ці речі потребують часу та є досить складними", - каже співрозмовник телеканалу.

Дискусії про передачу Grey Eagle продовжуються, і ні українська, ні американська сторони не виключають жодних варіантів. 

"Ми даємо відсіч, ми не здаємося. Йдеться про виживання України", - каже співрозмовник CNN у Києві.

Нагадаємо, раніше США відмовлялися надати Україні сучасні БПЛА Gray Eagle MQ-1C, оскільки в адміністрації президента Джо Байдена вважають, що це може призвести до ескалації конфлікту.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі