понеділок, 06 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У США попередньо вважають, що на території Польщі могла впасти ракета української ППО - AP

Світлана Макарова


За кордоном , Політика

У США попередньо вважають, що на території Польщі могла впасти ракета української ППО - AP

views413

16.11.2022

Подiлитися у соц.мережах

Три американські посадовці у спілкуванні з Associated Press на умовах анонімності заявили, що ракета, яка впала на території Польщі й призвела до загибелі двох людей, могла бути ракетою української протиповітряної оборони.

Про це йдеться у матеріалі AP.

Троє посадовців із США, які погодилися коментувати лише на умовах анонімності, сказали, що попередні оцінки нібито вказують на те, що це ракета, яку українська ППО випустила для збиття російської. 

Ця інформація суперечить іншому анонімному коментарю із США про те, що російські ракети у вівторок 15 листопада перетнули кордон Польщі. 

Хронологія подій. У другій половині дня у вівторок, 15 листопада, росія завдала масованого ракетного удару по території України. Тоді ж у прикордонному селищі Польщі впала ракета, внаслідок чого двоє людей загинули. 

У Польщі терміново скликали Комітет Ради міністрів з питань національної безпеки та оборони й вирішили підвищити боєготовність деяких підрозділів, а також розглянути можливість задіяти статтю 4 Договору про НАТО. 

Президент Польщі Анджей Дуда у зверненні в ніч проти середи заявив, що Варшава не має точної інформації, хто саме запустив ракету, яка впала на польську територію, та підтвердив, що вона російського виробництва. Польща запросила міжнародних експертів для розслідування вибухів.

Міністерство оборони росії стверджує, що "не має жодного стосунку" до нібито падіння ракет на території Польщі.

Президент США Джо Байден назвав "малоймовірним" те, що ракета, яка призвела до вибухів та загибелі людей у Польщі, була випущена з росії.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі