четвер, 09 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У співпраці з Європолом в Україні затримали учасника хакерської групи, що завдала збитків на 120 млн доларів

Світлана Макарова


Технології

У співпраці з Європолом в Україні затримали учасника хакерської групи, що завдала збитків на 120 млн доларів

views221

16.09.2022

Подiлитися у соц.мережах

Українські правоохоронці за підтримки Європолу та Євроюсту затримали учасника хакерського угруповання, яке, за інформацією слідства, завдало компаніям понад 120 млн доларів збитків.

Про це у Телеграмі поінформувала пресслужба Офісу генерального прокурора.

“Офісом генерального прокурора спільно з Департаментом кіберполіції Нацполіції України та правоохоронними органами Франції, Нідерландів, Норвегії, України, США, Швейцарії за підтримки Європолу та Євроюсту на території Швейцарії в серпні 2022 року затримано та взято під варту одного з учасників хакерського угруповання”, - уточнюється у повідомленні.

Зокрема, в ОГП поінформували, що завдяки злагодженим діям всіх учасників міжнародної слідчої групи, у жовтні 2021 року було проведено міжнародну операцію щодо документування злочинної діяльності хакерської групи, яка розповсюджувало віруси-вимагачі LockerGoga.

“Від дій хакерів постраждали понад 1 800 компаній та установ у 71 країні. Загальні збитки сягають більш ніж 120 мільйонів доларів”, - зазначається у повідомленні.

У ході проведених слідчих дій правоохоронці отримали техніку та носії інформації, що використовувалась угрупованням. За результатами спільного аналізу цих носіїв правоохоронці отримали і приватні ключі для розблокування вірусів-вимагачів.

Як заявили у відомстві, ці ключі дають можливість потерпілим компаніям і установам відновити дані, раніше зашифровані шкідливими програмами LockerGoga.

“У співпраці з Європолом створено інструмент для допомоги жертвам у процесі дешифрування інформації. На теперішній час на території України проводиться ряд слідчих дій з метою притягнення до відповідальності всіх учасників хакерського угруповання”, - поінформували в установі.

Окремо в ОГП зазначили, що громадянам з метою захисту себе від атаки програм-вимагачів потрібно регулярно здійснювати резервне копіювання даних на будь-які зовнішні накопичувачі, такі, як флеш-накопичувачі, а також - мережеві або хмарні сховища.

Громадянам порадили бути уважним при роботі з електронною поштою, не відкривати підозрілі листи; переглядати приховані розширення файлів; використовувати складні паролі облікових записів; мати надійне та ефективне антивірусне програмне забезпечення та активувати двохфакторну аутентифікацію облікових записів.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі