вівторок, 05 липня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Росії планують вкидання дезінформації щодо «зливу» персональних даних українців

Cіпратов Роман


інформаційна війна

У Росії планують вкидання дезінформації щодо «зливу» персональних даних українців

views141

17.01.2022

Подiлитися у соц.мережах

Росія має намір знизити довіру українців до влади за допомогою фейків про вразливість критичної інформаційної інфраструктури та «зливу» персональних даних.

Про це заявили у Міністерстві цифрової трансформації України.

Як повідомляє відомство, кібератаку на сайти органів державної влади, яка відбулася у ніч із 13 на 14 січня, розслідують співробітники Держспецзв'язку, СБУ та Кіберполіції. За попередньою версією, за кібератакою стоїть Росія, яка продовжує вести гібридну війну та активно нарощує сили в інформаційному та кіберпросторі.

«Її ціль ‒ не тільки залякати суспільство. А дестабілізувати ситуацію в Україні, зупинивши роботу державного сектору та підірвавши довіру до влади з боку українців. Цього вони можуть досягти, вкинувши в інфопростір фейки про вразливість критичної інформаційної інфраструктури та про «злив» персональних даних українців», – йдеться у повідомленні.

У відомстві наголосили, що всі персональні дані перебувають під надійним захистом у держреєстрах, та закликали громадян України не піддаватися паніці.

Також наголошується, що повідомлення щодо продажу даних, отриманих під час атак 14 січня, є фейком. Насправді шахраї продають старі дані, скомплектовані з багатьох джерел, які були злиті до 2019 року.