субота, 22 січня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У річницю Томосу Епіфаній закликав до єднання

Суспільство

У річницю Томосу Епіфаній закликав до єднання

views25

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній у річницю отримання Томосу про автокефалію Православної церкви України закликав всіх українців до єднання. Він наголосив, що дуже важливо разом полишити у минулому все, що розділяє, і працювати разом на благо Православ’я та України як єдина помісна Українська Православна Церква.

Про це написано у заяві митрополита Епіфанія на його сторінці у Facebook.

Епіфаній написав, що отримання Томосу – це важливий крок до церковної незалежності, який нарешті отримав світове та всеправославне визнання. І що реальну значимість та масштабність цієї події мають «зрозуміти всі наші сучасники, а ми з вами, у свою чергу, є не просто учасниками, ми є співтворцями новітньої епохи в історії нашої Церкви, про яку мріяли і молили Бога багато поколінь українців».

Рік тому у різдвяний Святвечір до Києва було привезено історичний документ, який засвідчив, що відтепер і назавжди…

Опубліковано Митрополит Епіфаній Неділя, 5 січня 2020 р.

Він також наголосив, що це вже доведений історичний факт, а саме отримання Томосу можна порівняти з Актом проголошення незалежності України.

«Тож рік тому ми з вами отримали довгоочікуване ствердження духовної незалежності!», – додав глава ПЦУ.

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній написав, що Україні та українцям довелося пройти крізь безліч випробувань, але за минулий рік завдяки поєднаним зусиллям вдалося досягти багатьох добрих плодів.

Він вчергове підкреслив, що Помісна Українська Православна Церква зростає, зміцнюється та «підтверджує свою зрілість». Збільшується кількість парафій та громад, будуються нові храми, до яких приєднуються люди по всій Україні.

«Ми радіємо рішенню інших Помісних Церков мати з Православною Церквою України Євхаристійне єднання та канонічне спілкування, приймаючи її як свою Церкву-Сестру», – підкреслив він.

І закликав всіх людей до єднання та спільної праці на благо Православ’я та України.

«Знову і знову повторюємо заклик єднання до всіх наших братів і сестер, хто ще має сумніви щодо майбутнього шляху для Української Православної Церкви: двері помісної Церкви і наші серця відкриті для вас! Тож, усвідомлюючи відповідальність перед Богом і віруючим народом, відчуваючи любов до Церкви і до України, реалізуючи прагнення досягти заповіданої Господом Ісусом Христом єдності між одновірцями – давайте полишимо у минулому те, що нас розділяло, і будемо далі працювати разом на благо Православ’я та України як єдина помісна Українська Православна Церква!» – підсумував митрополит Епіфаній.

Нагадаємо. Рік тому, 6 січня 2019 року, у Стамбулі відбулася церемонія передачі Томосу про автокефалію об’єднаної Православної церкви України митрополитові Київському і всієї України Епіфанію. Україна нарешті отримала Томос.