субота, 22 січня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У прокуратурі Криму розповіли про незаконні призовні кампанії окупантів

Cіпратов Роман


Крим

У прокуратурі Криму розповіли про незаконні призовні кампанії окупантів

views150

05.10.2021

Подiлитися у соц.мережах

Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя продовжує системну роботу щодо притягнення до відповідальності винних у проведенні незаконних призовних кампаній на окупованому Росією півострові.

Про це повідомила пресслужба відомства.

Як повідомляється, з 2015 року російські окупанти провели у Криму 13 незаконних призовних кампаній. У результаті понад 34 тисяч мешканців Криму були змушені «служити» у військах країни-агресора. Такі дії є порушенням заборони державі-окупанту примушувати цивільне населення служити в її збройних силах, передбаченої статтею 51 IV Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року.

У прокуратурі зазначили, що наразі до суду скеровано обвинувальний акт щодо так званого «військового комісара Сімферопольського району та міста Алушта Республіки Крим». Його звинувачують у порушенні законів та звичаїв війни.

«Обвинувачений, громадянин Російської Федерації, у 2018 році призначений на посаду «військового комісара Сімферопольського району та міста Алушти Республіки Крим». На вказаній посаді «комісар» здійснював реалізацію політики РФ та її окупаційної адміністрації, спрямованої на проведення незаконних примусових призовних кампаній цивільного населення півострову до лав збройних сил держави-окупанта», йдеться у повідомленні.

За даними прокуратури, обвинувачений організував проведення п'яти незаконних призовних кампаній. Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років.

За словами керівника відомства Ігоря Поночовного, прокуратура повідомила про підозру у вчиненні військових злочинів 10 «військовим комісарам» різних районів окупованого півострова, серед яких і так званий військовий комісар Республіки Крим. На розгляді у суді також знаходиться обвинувальний акт щодо «військового комісара міста Феодосії та Кіровського району Республіки Крим».