субота, 04 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Польщі відзначили українців за героїчну допомогу полякам-жертвам тоталітаризму

Мартирос Григорян


За кордоном

У Польщі відзначили українців за героїчну допомогу полякам-жертвам тоталітаризму

views84

04.06.2021

Подiлитися у соц.мережах

В урочистій обстановці Президент Республіки Польща Анджей Дуда нагородив медалями Virtus et Fraternitas (Доброчесність і братерство) дев’ятьох осіб. Серед тих, хто отримав почесну нагороду троє українців. Окрім наших земляків були громадяни Чехії, Румунії, Словаччини та Угорщини, які допомагали полякам-жертвам тоталітарного режиму у XX столітті.

Інформація про це оприлюднена на офіційному вебсайті президента Польщі, повідомляє «Патріот Донбасу». 

Повідомляється, що церемонія нагородження відбулась у президентському палаці Варшави. 

Медалі Virtus et Fraternitas було присвоєно посмертно Петру та Марії Базелюкам, які під час Другої світової війни переховували на Волині родину поляків Слоєвських із Гути Степанської.

Польський очільник ще одну медаль вручив особисто Петру Грудзевичу, який у 1986 році виступив проти радянських чиновників, відмовившись зняти хрест із могили солдатів польської армії, котрі загинули в бою проти більшовиків у 1920-му.

«Коли світ живих людей, які живуть у ​​цій частині Європи, зіткнувся з двома страшними тоталітаризмами — німецьким нацистським та радянським сталінізмом, а також з ворожими до людини ідеологіями, всупереч всім побоюванням, попри часом раціональність, що пропонувала сховатися і бажано не робити жодних жестів, були ті, хто міг простягнути руку до іншої людини», — сказав Президент Дуда, наголосивши, що ці люди розглядали «гуманність як цінність в собі». 

Слід нагадати, що медаль Virtus et Fraternitas була заснована в листопаді 2017 року. Президент Польщі нагороджує нею, за рекомендацією директора Інституту Пілецького, осіб у знак вшанування пам’яті та подяки тим, хто надав допомогу громадянам Польщі у період з листопада 1917 року по липень 1990 року.

Коментарi (0)