четвер, 01 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Пентагоні зростає прихильність до надання Україні винищувачів F-16 – ЗМІ

Cіпратов Роман


Політика

У Пентагоні зростає прихильність до надання Україні винищувачів F-16 – ЗМІ

views331

29.01.2023

Подiлитися у соц.мережах

У міністерстві оборони США існує група чиновників, які схиляють решту до схвалення відправки винищувачів F-16 в Україну, щоб допомогти їй захиститися від російських ракетних та безпілотних атак.

Як повідомляє «Європейська правда», про це йдеться у публікації Politico.

Все більша прихильність до надання F-16 пов'язана з наближенням весни, коли, за словами американських чиновників, Україна готується здійснити новий контрнаступ для повернення окупованих територій.

За словами одного з чиновників Пентагону, «я не думаю, що ми проти» надання Україні F-16. Однак він наголосив, що Україна ще не оголосила винищувачі головним пріоритетом, а США зосереджені на наданні їй засобів для негайного ведення бойових дій.

Ще одна причина, яку привели співрозмовники Politico – занепокоєння тим, що в України закінчуються ракети для захисту свого неба. Як тільки вони вичерпаються, російські винищувачі зможуть пересуватися над Україною, і Київ «не зможе протистояти» цьому.

Водночас у Пентагоні поки що немає єдиної думки з цього питання: деякі чиновники вважають, що більш нагальними є постачання Україні більш традиційних засобів протиповітряної оборони типу Patriot та NASAMS, оскільки надання F-16 потребуватиме значного часу.

До того ж, їх обслуговування та експлуатація потребують потужної інфраструктури та висококваліфікованих техніків, що може стати для Києва ще більшою проблемою, ніж підготовка пілотів.

Крім того, в адміністрації президента США існує побоювання, що відправлення винищувачів може розглядатися Росією як ескалація, що підштовхне її до застосування ядерної зброї. Хоча в Пентагоні вказується, що F-16 було створено у 1980-х роках, і США вже починають виводити їх із експлуатації.

Українська сторона, за даними Politico, вже склала перелік з 50 пілотів, готових розпочати навчання на F-16 та завершити його за три місяці; також розглядається можливість укладання контрактів навчання з приватними компаніями США.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі