п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Парижі розпочався Тиждень української драматургії

Cіпратов Роман


Суспільство

У Парижі розпочався Тиждень української драматургії

views121

25.01.2023

Подiлитися у соц.мережах

У столиці Франції розпочався Тиждень української драматургії. Це партнерський проєкт «Української весни» та театру Lavoir Moderne Parisien, який познайомить французьку публіку із сучасною українською драмою.

Про це пише «Українська літературна газета».

Як зазначається, Тиждень української драматургії триватиме з 23 до 27 січня. Протягом цих чотирьох вечорів французькі актори читатимуть французькою шість п'єс українських драматургів.

Зокрема, можна буде послухати трагікомедію українською класикою «Мина Мазайло» Миколи Куліша (26 січня), а також п'ять сучасних творів: «Сім перших робіт Аліни» та «Я норм» Ніни Захоженко (25 січня), «Слава героям» Павла Ар'є (24 січня), «Крізь шкіру» Наталії Блок (25 січня), «Сповідь українки» Марії Ісакової (25 січня).

Також у програмі Тижня запланована дискусія за участю акторів, концерт української піаністки Марини Вознюк та вокального ансамблю MusiQuinte, а також дві лекції українського театрознавця, критики, куратора театральних проектів Ірини Чужинової: про сучасний український театр та про новатора українського театру Леся Курбаса і театр «Березіль».

Ініціатором проведення Тижня української драматургії у французькій столиці стала актриса та письменниця Маша Ісакова. Вона ж виступила продюсером та режисером вистав.

Партнером проєкту став заснований у 1868 році театр Lavoir Moderne Parisien, згадки про який можна зустріти у записниках Еміля Золя. Сьогодні він є центром міждисциплінарного художнього діалогу з орієнтацією на молодих авторів, нові формати та поєднання різних видів сучасного мистецтва – театру, музики, танцю, поезії, перформансу, цифрового мистецтва.

Проєкт «Українська весна» є ініціативою Українського інституту у партнерстві з посольством України у Франції, що здійснюється за підтримки Благодійного фонду Dofa Fund та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі