неділя, 25 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Нацраді зробили висновок, що редакційна політика телеканалу Мураєва збігається з пропагандистською позицією Росії

Олександр Слов'янець


Події

У Нацраді зробили висновок, що редакційна політика телеканалу Мураєва збігається з пропагандистською позицією Росії

views567

01.10.2021

Подiлитися у соц.мережах

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення планує повторно звернутися до суду з позовом про анулювання ліцензії телеканалу «Наш». Ці дії регулятора пов’язані з тим, що телеканал «Наш», який належить колишньому нардепу Євгену Мураєву (партія Опозиційний блок), не усунув порушення, які були зафіксовані раніше, та не сплатив штрафи понад 228 тис. гривень. Крім того, на каналі Мураєва продовжили транслювати висловлювання, що містять мову ворожнечі та ненависті.

У висновку за результатами засідання йдеться, що редакційна політика каналу «НАШ» «збігається з пропагандистською позицією країни-агресора». 

«Рішення про звернення з позовом до суду про анулювання ліцензії телеканалу «Наш» через систематичні порушення законодавчих норм, які стосуються поширення мови ворожнечі й ненависті та невиконання рішень Національної ради, вже ухвалювалися щодо цього мовника раніше – рішення від 19 серпня і від 2 вересня 2021 року. Результати перевірки телеканалу, що розглядалися 30 вересня, засвідчили, що мовник не усунув попередніх порушень і не виконав рішень і розпоряджень Національної ради від 28 квітня 2021 року, натомість виявлено нові порушення», – завили у Національній раді.

У рішенні Нацради приводять приклади висловлювань Євгена Мураєва в ефірах власного каналу:

«… Працюють абсолютно всі механізми, працюють абсолютно всі технології. І, на жаль, влада як справжній колаборант, є провідником цієї антиукраїнської політики, по суті геноциду нашого народу».

«Це комплекс речей, в результаті яких у нас забирають землю і видавлюють людей, забирають робочу силу. Тобто ще раз кажу – інша форма війни. Але через кого це робиться? Через Тань Чорновол, через Парасюків, Гаврилюків, через Третьякову, Потураєва і всіх інших, через Зеленського ... Друзі, ще раз ... війна просто поміняла форму. І наша влада займається колабораціонізмом. Вона підіграє тим, хто реально рейдерив нашу країну».

«...Тому що вони є інструментом колективного заходу».

 

«Ведучі передачі, де лунали такі висловлювання жодним чином не відреагували в прямому ефірі на слова гостя (Мураєва) про факт існування одного з найважчих кримінальних злочинів – геноциду. Глядачам не було надано пояснень і не наведено перевірених фактів. Не було вжито жодних дій, щоб зупинити риторику, яка містить мову ворожнечі, не було подано альтернативної точки зору щодо такого чутливого для національної безпеки України питання», – підкреслюють у Нацраді та зазначають, що:

«Це вказує на редакційну позицію телеканалу «НАШ», яка парадоксальним чином збігається з пропагандистською позицією країни-агресора». 

Треба нагадати, що Євген Мураєв у 2016 році  називав війну  «войнушкой», а мешканців Донецької та Луганською областей «донбасянами». На одному з ефірів 112 каналу він розповідав про «громадянську війну» в Україні та стверджував, що у війні беруть участь солдати з приватної військової американської компанії Blackwater.