четвер, 28 жовтня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Німеччині з'явився мурал з портретом харківського школяра, загиблого внаслідок теракту у 2015 році

Наталя


За кордоном , Події

У Німеччині з'явився мурал з портретом харківського школяра, загиблого внаслідок теракту у 2015 році

views976

06.10.2021

Подiлитися у соц.мережах

У німецькому містечку Вісбаден з'явився стінопис, присвячений пам'яті Дані Дідика 15-річному школяреві, який загинув внаслідок теракту під час мирного маршу «Єдності та гідності» 22 лютого 2015 року біля Палацу спорту в Харкові.

Про це повідомив автор проєкту, харківський художник Андрій Пальваль у Фейсбук.

«Я поїхав до Німеччини вже у вересні й серед виру нескінченного малювання мені трапився шикарний фасад у невеличкому містечку біля Франкфурту-на-Майні, знаходився він у дитячому освітньому центрі. Мене спитали там попередньо, що саме я хочу малювати і я сказав, що це буде дитячий портрет, а вже згодом усвідомив що з ескізів, які підходять під локацію є тільки портрет Дані», наголосив художник.

За словами Андрія Пальваля, раніше він мав намір зробити портрет Дані у Харкові. Для цього навіть обрав один з будинків в Індустріальному районі міста, однак ідею не вдалося реалізувати.

Також він зазначив, що дуже вдячний долі за нагоду розповісти про те, що турбує, у тихому привітному місці, маючи повне розуміння від організаторів заходу до власників центру, де зображений малюнок, не турбуючись про його збереження.

Нагадаємо, що 22 лютого 2015 року під час мирного маршу «Єдності та гідності» поблизу Палацу спорту в Харкові стався вибух, внаслідок якого постраждало 11 людей, 4 —загинули. Серед загиблих був 15-річний школяр Данило Дідик.

Згідно з інформацією, СБУ за підозрою у скоєнні теракту затримали трьох мешканців Харківської області Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького та Сергія Башликова.

За даними відомства, затримані попередньо були завербовані російськими спецслужбами та пройшли підготовку в Бєлгороді, а за теракт мали отримати 10 тис. доларів США.

28 грудня 2019 рік Фрунзенський райсуд Харкова визнав обвинувачених винними у теракті та призначив покарання у вигляді довічного ув'язнення, змінивши запобіжний захід з утримання під вартою на особисте зобов'язання. 29 грудня 2019 року їх передали на непідконтрольні території під час взаємного звільнення утримуваних осіб.

Коментарi (0)