неділя, 04 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У МЗС Італії пояснили, чому не будуть постачати Україні винищувачі F-16

Світлана Макарова


За кордоном , Політика

У МЗС Італії пояснили, чому не будуть постачати Україні винищувачі F-16

views90

23.05.2023

Подiлитися у соц.мережах

Італія не зможе передати Україні винищувачі F-16, оскільки не має їх. Про це повідомив глава італійського МЗС, віце-прем'єр Антоніо Таяні.

Його слова цитує агенція Adnkronos.

«Не маючи у розпорядженні F-16, Італія не може їх постачати Україні, але ми працюватимемо над тим, щоб прийняти спільне рішення з нашими союзниками», – заявив дипломат після зустрічі з головою Європарламенту Робертою Метсола в Брюсселі.

Раніше потенційну передачу Україні винищувачів F-16 виключила Португалія. Глава португальського МЗС Жуан Кравіньо зазначив, що Лісабон не має необмеженої кількості літаків, а лише кілька необхідних для виконання національних зобов'язань.

За словами очільника португальського МЗС, відправлення F-16 є питанням, яке не обговорюється, оскільки Португалія не має необмеженої кількості літаків. Водночас він підтвердив, що країна відкрита до можливості навчання українських льотчиків на F-16. 

«У нас є дуже хороші льотчики й інструктори, і вони готові працювати з колегами з інших країн, які також мають F-16, щоб навчати українських льотчиків», – додав міністр закордонних справ Португалії. 

Нагадаємо, голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що українські льотчики вже розпочали навчання на винищувачах F-16. Бойові літаки невдовзі мають прибути до Києва.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі