неділя, 27 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У МОЗ розповіли, коли можна здавати кров після ковіду

Світлана Макарова


Здоров'я

У МОЗ розповіли, коли можна здавати кров після ковіду

views368

28.09.2022

Подiлитися у соц.мережах

 Оскільки в умовах протидії російській агресії донорство крові має критично важливе значення для збереження життя як військових, які щодня боронять нашу країну, так і цивільних громадян, то виникають питання, через який час після одужання після перенесеної коронавірусної хвороби людина може здавати кров.

Відповідь на це питання дало Міністерство охорони здоров'я.

"Людина, яка перенесла коронавірусну хворобу, може здавати кров через 28 днів після повного одужання. Такі обмеження пов’язані передусім зі станом здоров’я самого донора, який повинен відновитися після хвороби. Адже цей вірус через кров не передається", - повідомили у МОЗ.

Серед основних способів передачі ковіду — контактний, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети, що контаміновані (забруднені) виділеннями із дихальних шляхів хворого чи інфікованого, та краплинний, коли вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання.

Вакцинація проти коронавірусу також НЕ є протипоказанням до донорства крові, оскільки для вакцинації проти COVID-19 не використовуються так звані живі вакцини, які містять ослаблений живий мікроорганізм.

Якщо наступного дня після щеплення людина почувається здоровою і це підтверджує огляд лікаря перед донацією — можна здавати кров.  

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі