неділя, 04 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У МОЗ назвали «тривожні дзвіночки», коли слід звертатися по психологічну допомогу

Наталя


Суспільство , Психолог

У МОЗ назвали «тривожні дзвіночки», коли слід звертатися по психологічну допомогу

views95

24.05.2023

Подiлитися у соц.мережах

В Україні понад 90% громадян через війну мають хоча б один із симптомів тривожних розладів, а понад 50% - перебувають в зоні ризику розвитку труднощів, пов'язаних з психічним здоров'ям.

Про це повідомили на сайті МОЗ.

Не ігноруйте та звертайтеся за допомогою спеціаліста, якщо:

  • ваш психічний стан позначається на повсякденному житті
  • буденні речі, які раніше завжди виходили легко, тепер викликають складнощі
  • переживаєте велику кризу у житті, яка виводить з рівноваги ваше психічне здоров'я
  • виникають труднощі в навчанні, спілкуванні в сім'ї, з колегами, оточенням

Не забувайте, що психічний стан впливає на фізичне здоров'я та загалом на кожну зі сфер нашого життя. Наприклад, хвороби серцево-судинної системи пов'язані зі стресовими розладами, тож подолання стресу, ймовірно, матиме позитивний вплив на здоров'я серця.

Якщо проблеми, пов'язані з психічним здоров'ям, призводять до втрати інтересу, тоді людина може втратити здатність виконувати навіть найпростіші завдання. Усе через почуття пригніченості та інші тривожні стани.

"Чим раніше людина отримає кваліфіковану допомогу - тим більша ймовірність, що вона зможе впоратися зі своїм станом. Тож будьте уважними до свого психічного стану, а також до стану навколишніх, проявляйте емпатію", - наголошують у МОЗ.

До кого звертатися за психологічною допомогою

Сімейний лікар проведе базовий скринінг і надасть базову психологічну допомогу, а за потреби скерує до вузького фахівця - психолога, психотерапевта чи психіатра.

Лікар первинної ланки надання медичної допомоги, який отримав сертифікат про навчання з ведення поширених психічних розладів та може надавати кваліфіковану психологічну допомогу людям із психічними розладами. Знайти медзаклади з такими фахівцями можна за посиланням.

Крім того, ви можете самостійно звернутися до приватного спеціаліста або ж до вузького фахівця з психічного здоров'я в закладах охорони здоров'я.

Нагадаємо, за словами професора психології та директора дослідницької лабораторії Рейтинг Лаб Маріанни Ткалич, в українців щодо війни відбулася певна психологічна адаптація.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі