неділя, 05 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Молдові заборонили друкувати виборчі бюлетені російською

Світлана Макарова


За кордоном

У Молдові заборонили друкувати виборчі бюлетені російською

views107

02.12.2022

Подiлитися у соц.мережах

На засіданні парламенту Молдови 1 грудня схвалили у другому читанні новий Кодекс про вибори, покликаний виправити недоліки у виборчому законодавстві та привести його у відповідність до міжнародних стандартів.

Про це повідомляє NewsMaker.

У новому Кодексі про вибори зазначено, що виборчі бюлетені оформлюють румунською мовою без російського варіанту. 

Зміни стосуються складу Центральної виборчої комісії, який скорочується до семи членів. Вони працюватимуть на постійній основі, а термін їхніх повноважень збільшать до семи років із можливістю переобрання на два терміни.

Одного члена ЦВК буде призначти президент Молдови, а ще по два члени – уряд, Вища рада магістратури й парламент. Парламент призначає членів ЦВК із дотриманням пропорційного представництва більшості та опозиції.

Також пропонується дозволити в деяких виборчих округах проводити вибори протягом двох днів "із об'єктивних причин".

Венеційська комісія у жовтні підготувала аналіз змін до Кодексу про вибори Молдови, в якому позитивно оцінила зокрема уточнення процедури голосування за кордоном та обрання членів ЦВК, а також суворіші правила фінансування виборчих кампаній.

Натомість молдовську владу попросили допрацювати положення, пов’язані з обмеженнями щодо кандидатів на виборах, а також дозволити підготовку виборчих бюлетенів та інших виборчих матеріалів мовами національних меншин.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі