субота, 22 січня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Мінсоцполітики хочуть відокремити соцвиплати від прожиткового мінімуму, щоб не підривати бюджет

Економіка , Новини , Суспільство

У Мінсоцполітики хочуть відокремити соцвиплати від прожиткового мінімуму, щоб не підривати бюджет

views45

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Юлія Соколовська, яка займає пост міністра соціальної політики, виступила з ініціативою реформувати систему прив’язки соціальних виплат до прожиткового мінімуму. Вона пропонує ввести систему абсолютних цифр, які можна було б коригувати у державному бюджеті кожного року.

Вона підкреслює, що зараз до прожиткового мінімуму прив’язано більше ста різних виплат, які заважають ефективно та гнучко планувати бюджет.

«Якщо на трошки підняти прожитковий мінімум, то це одразу зриває бюджет, бо все до нього прив’язано. Ми стали абсолютно відірваними від тієї цілі, яку мусить виконувати прожитковий мінімум.

Ми хочемо відв’язати прожитковий мінімум від усього, що не відповідає йому по суті, щоб більш гнучко можна було рухатися за програмами. Наприклад, у нас є програма допомоги малозабезпеченим сім’ям, і якщо б ми в цій програмі залишили прожитковий мінімум як такий, то в рамках цієї програми піднімати прожитковий мінімум простіше, ніж піднімати його повністю по всій системі», – розповіла Соколовська.

Вона наголосила, що система потребує гнучкості, і виділила значну перевагу у переході до абсолютних чисел, які не пов’язані з прожитковим мінімумом.

«Законом про держбюджет ми кожного року можемо встановлювати конкретні пріоритети, які ми зараз підтримуємо, в абсолютних цифрах. Наприклад, щорічно можна визначати, що така-то допомога становитиме 1 тис грн, а наступного року, через кілька років, коли ми вийдемо з проблеми, яку ми вирішуємо цією допомогою, це може змінюватися. Система має бути гнучкою і відповідати потребам, які є в конкретний момент», – підсумувала міністр.