четвер, 26 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Мінцифри пояснили, які послуги будуть доступні призовникам і чи видаватимуть повістки в «Дії»

Cіпратов Роман


Суспільство

У Мінцифри пояснили, які послуги будуть доступні призовникам і чи видаватимуть повістки в «Дії»

views257

25.01.2023

Подiлитися у соц.мережах

Після прийняття Нового Порядку військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів стали доступні нові послуги у додатку «Дія».

Про це розповів керівник розвитку електронних послуг Мінцифри Мстислав Банік, повідомляє «Рубрика».

У виданні нагадали, що 30 грудня Кабінет Міністрів ухвалив Новий порядок військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Йдеться про те, що Кабмін:

‒ визначив, кому з жінок потрібно стати на військовий облік;

‒ змінив вік постановки на військовий облік для чоловіків;

‒ ввів кілька інших нововведень.

У новому порядку прописано можливість електронного обміну даними військовозобов'язаних – зокрема через додаток «Дія».

Зміна місця реєстрації через «Дію»

«Насправді нічого глобально не змінилося, крім відображення військового квитка. Стосовно правил військового обліку, головна зміна – це зміна місця проживання», – каже Банік.

Ідея була в тому, що якщо людина хоче змінити місце проживання, їй не потрібно зніматися з обліку, а потім знову ставати на облік в іншому місці. Якщо військовозобов'язаний змінює адресу через «Дію», реєстр військовозобов'язаних автоматично отримає нові дані.

За словами Мстислава Баніка, цю послугу платформа надала 8 лютого. Але з 24 лютого призупинила, адже під час воєнного стану міняти місце проживання можна лише з дозволу військкомату.

Електронний військовий квиток

«Зараз уже вся нормативка включає опції електронного відображення документів і запуску електронних послуг. Чи зробимо ми його? Так. Які будуть строки – поки невідомо, це питання пропрацьовується з Міністерством оборони. Але сказати, що це якийсь нагальний короткостроковий план, наразі не можу», – пояснив керівник розвитку електронних послуг Мінцифри.

Обмін даними між військкоматами та Єдиним реєстром

У Новому порядку передбачено обмін даними між Єдиним державним реєстром військовозобов'язаних, призовників та резервістів та іншими державними базами даних та реєстрами. За словами Мстислава Баніка, цей механізм уже працює.

«Це насправді уже працює. Утворився інфопривід, тому що видали постанову, яка впорядкувала інформацію. Є реєстр, є протоколи взаємодії. Єдине що під час воєнного стану військовозобов'язаним заборонено змінювати місце реєстрації, тому цю послугу в «Дії» ви наразі не бачите», – додає представник Мінцифри.

Чи будуть повістки в «Дії»

Ні, повісток у «Дії» не видаватимуть. Також через «Дію» не можна буде стати на військовий облік.

«Дія» ‒ це все-таки не спосіб доставки повісток. Основна мета – надавати зручні зрозумілі сервіси, а не займатися такими речами як повістки, щоб швидше їх доставити. Є установлений порядок видачі повісток військовозобов'язаним, він актуалізований і в тій нормативці, яка вийшла. Як бачимо, там питання «Дії» взагалі не стоїть», – наголосив Банік.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі