середа, 07 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Миколаївській області реалізують проект, який допоможе переселенцям краще інтегруватися в регіоні

Олександр Попов


Суспільство , Переселенці

У Миколаївській області реалізують проект, який допоможе переселенцям краще інтегруватися в регіоні

views137

30.03.2023

Подiлитися у соц.мережах

Проект, який допоможе переселенцям краще інтегруватися в регіоні, реалізують на Миколаївщині.

Про це повідомила керівник Центру молодіжних ініціатив Ірина Дам’ян, передає Суспільне.

За словами Ірини, проєкт триватиме з квітня до липня. Мають створити три молодіжні громадські ради, завдяки яким будуть реалізовані локальні проєкти.

"Соцдослідження мають виявити проблеми по громадах. Зробимо косметичний ремонт та облаштуємо Центр в Березанці й літню філію Центру на Березанському лимані в селі Михайлівка. Організуємо навчання, Школи активності громад, молодіжний форум активістів Березанської, Коблівської та Нечаївської громад", — сказала Ірина Дам'ян. 

Голова Громадської організації "ЕкоБерезань" Олексій Сидорчук пояснив, що проєкт Центр Молодіжних Ініціатив отримав свою назву "БеКоН", це скорочення від назв Березанка, Коблеве, Нечаяне.

"Проєкт не буде разовим і має стати сталим. Кожні 10-15 днів буде корегуватися. Ми враховуємо, що ВПО можуть повернутися у свої місця проживання. Будемо опитувати більше пів тисячі молодих людей, серед них — до 200 ВПО. І насамперед будемо залучати до молодіжного центру тих, хто пов’язує своє життя із громадами", — розповів Олексій Сидорчук.

Альона Коз у березні 2022 року з двома маленькими дітьми переїхала з Миколаєва до невеличкого села недалеко від Березанки, рятуючись від обстрілів.

"Важко було психологічно адаптуватися, адже війна — це біда. Для мене насамперед постало питання інтеграції дітей в громаду, наразі їм по три та чотири роки. В селі немає простору для спілкування малечі. Виникла ідея створити дитячий майданчик", — сказала Альона. 

Альона звернулась до активістів ГО "ЕКО Березань". 

"Дякую, не відмовили й наразі допомагають нам облаштувати майданчик — це написання звернення до селищної ради, проєкту тощо. Однодумці є не тільки серед ВПО, а й серед селян, але ресурси у всіх обмежені. Тому в плані робочої сили люди готові долучитися, а щодо фінансового боку – розраховуємо на допомогу сільради", — розповіла жінка.

Проєкт "БеКоН" переміг на конкурсі ініціатив Громадської організації "Десяте квітня" за підтримки міжнародної організації Oxfam, каже Олексій Сидорчук, є майданчиком ідей та пропозицій. 

"БеКоН" — наш бренд. І ми будемо займатися реалізацією місцевих ініціатив від ідеї до втілення", — сказав Олексій Сидорчук.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі