понеділок, 05 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Литві починають боротьбу з російськими пропагандистськими каналами

За кордоном , Суспільство

У Литві починають боротьбу з російськими пропагандистськими каналами

views90

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Головною проблемою наразі є те, що російські пропагандистські телеканали реєструються в Європейському союзі і таким чином спрощують отримання ліцензій на мовлення. У Литві називають це неприпустимим і вказують на загрозу «російського впливу» та ризики для національної безпеки країни.

Про це повідомляє «Sputnik Литва».

Заступник голови Комітету національної безпеки і оборони Сейму Литви Лаурінас Кащюнас підготував та зареєстрував поправки до «Закону про громадський інформуванні» і «Закону про фінансування політичних кампаній» для заборони замовлення політичної реклами у ряді мовників.

У проєкті пропонується ввести заборону державним і муніципальним установам, а також виконавцям проектів, що фінансуються зі структурних фондів Європейського союзу, купувати послуги по гласності та рекламі терміном на рік, а учасникам політичної кампанії – замовляти політичну рекламу у мовників, що «розпалюють війну, ненависть і ворожнечу» .

Крім того, пропонується накласти штрафи в розмірі від €300 до €1450 на осіб, які порушують цю заборону.

На думку Кащюнаса, це сприяло б більш ефективній боротьбі з «розпалюванням національної ненависті, ворожою пропагандою і дезінформацією».

«Поправки носять більш превентивний характер, тому передплатники рекламних каналів або рекламних послуг не можуть замовляти рекламу на таких каналах. Зрештою, російські пропагандистські телеканали реєструються в Європейському союзі, щоб спростити отримання ліцензії на мовлення в країнах Євросоюзу та забезпечити ті ж умови роботи, що і мовні компанії ЄС, що ускладнює обмеження або припинення поширення пропаганди», – заявив депутат.

Кащюнас зазначив, що господарські суб’єкти країн ЄС, а також Литви поки що можуть на таких каналах замовляти рекламу, учасники політичних кампаній – політичну рекламу, а державні та муніципальні установи і органи, виконавці проектів, що фінансуються структурними фондами ЄС, – купувати рекламні послуги.

«Все це дозволяє таким телеканалам заробляти додаткові гроші на замовниках реклами або рекламних послугах з тієї країни, щодо якої ведеться військова пропаганда, розпалювання ненависті, підбурювання до порушення суверенітету держави. Ми не повинні цього допускати», – підкреслив він.

Варто нагадати, що у Литві намагаються обмежити трансляцію російських пропагандистських телеканалів, наголошуючи на загрозах «російського впливу» і ризиках для національної безпеки країни.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі