понеділок, 23 травня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Львові відкрили мурал, присвячений оперному співаку та Герою України Василеві Сліпаку

Суспільство , Події

У Львові відкрили мурал, присвячений оперному співаку та Герою України Василеві Сліпаку

views39

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

У центрі Львова створено мурал, який присвячений відомому оперному співакові, солістові Паризької опери, волонтеру та бійцю-добровольцю, Герою України Василеві Сліпаку. Сьогодні, 29 червня, четверта річниця загибелі Василя Сліпака від снайперської кулі на Донбасі.

Про це повідомляє Радіо Свобода.  

Площу, де на стіні будинку створений мурал, присвячений Василеві Сліпаку, назвали його іменем. Львівські митці намалювали Василя Сліпака як оперного співака і українського бійця із позивним «Міф».

«Дуже професійно зроблено і передає цей мурал сутність Василя, сутність його життя передано на дуже обмеженому просторі, на стіні. Ми живемо в інтенсивний і мінливий інформаційний час. Тому такі акції, як у Львові, важливі, щоби фіксувати таку пам’ять. Бо таких героїв в Україні багато, Василь – один із них і важливо це пам’ятати», – сказав брат Василя Орест Сліпак у коментарі «Радіо Свобода».

Під час відкриття стінопису чоловіча хорова капела «Дударик», у якій співав Василь Сліпак, виконала пісні, які співав і він, зокрема на фронті.

«Була проблема вибрати пісні, це і Василевий репертуар. Василь 18-річним хлопцем поїхав у Париж із нашого «Дударика», там найнявся у хор, потім – соліст в опері. Поїхав альтом, а через пару років ми його зустріли у якості баса. Був дуже компанійський і веселий. Коли ми побачили, що він на фронті, було здивування, він ніколи нічого не казав про свої успіхи», – говорить керівник «Дударика» Дмитро Кацал, який товаришував із Василем Сліпаком.

Крім того, зазначається, що друзі й колеги воїна Василя Сліпака провели музичний марафон його пам’яті.

Василь Сліпак народився у Львові у 1974 році.

У 1997 році поїхав співати в Паризьку національну оперу, а з початком Революції гідності став волонтером у Франції і збирав гроші на Євромайдан.

У 2015 році Сліпак вирішив поїхати захищати Україну на схід, він вступив до Добровольчого українського корпусу, де отримав позивний «Міф» – скорочення від «Мефістофель», арію якого співак неодноразово виконував.

«Міф» прожив коротке, але дуже яскраве життя. Він наближав перемогу України у війні, даючи благодійні концерти за кордоном, привертаючи увагу світу до того, що насправді відбувається на Донбасі, та збираючи кошти для українських військових.

Василь ніколи не цурався роботи. Вже на фронті будував разом з іншими військовими та добровольцями бліндажі, носив колоди, розвантажував машини і робив усе те ж, що й інші хлопці. Абсолютно ніяк не виділявся.

За словами побратимів, «Міф», незважаючи на відсутність військового досвіду, чітко визначав, звідки ведеться вогонь, відмінно орієнтувався по місцевості, мав вражаюче відчуття дистанції і дуже добре вправлявся з будь-якою зброєю.

Василь Сліпак загинув у бою 29 червня 2016 року. І, як вказує один з побратимів Микола Шафалюк («Бугай»), навіть своєю смерттю врятував інших. Якщо б не було цієї снайперської кулі, бійці пішли б в атаку і потрапили б у засідку…

У квітні 2017 року воїнові-співаку було посмертно присвоєне звання Героя України «за виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові».

Василь Сліпак похований у Львові на Личаківському цвинтарі.