неділя, 05 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Луганській області 20 млн з програми «Доступне житло» повернуть до бюджету

Економіка , Новини , Суспільство

У Луганській області 20 млн з програми «Доступне житло» повернуть до бюджету

views82

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Луганська область отримала додаткові 20 млн грн на продовження програми «Доступне житло», але гроші доведеться повернути в державний бюджет.

Про таку ситуацію повідомила директор регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Інеса Кірєєва на телеканалі UA: ДОНБАС.

Кірєєва розповіла, що на сьогоднішній день діють 6 пільгових державних і регіональних програм, за якими можна купити житло у Луганській області.

За її словами, зараз є 3 обласні програми: забезпечення молоді житлом, програма для АТОшніков та для переселенців. На це обласний бюджет виділив 3 мільйони. З цієї суми придбали 5 квартир для внутрішньо переміщених осіб, та 2 квартири для молоді – для цього було виділено трохи більше 700 тисяч. Але фінансування для учасників АТО в цьому році не було взагалі.

Також вона повідомила, що 20 млн грн, які були отримані на продовження програми «Доступне житло» будуть повернуті до держбюджету, тому що не з’явилось бажаючих ними скористатися.

Кірєєва сказала, що з 81 кандидатів, зареєстрованих в цій програмі, ніхто не захотів або не зміг, в силу особистих обставин та відсутності грошей на внесок, скористатися цією програмою.

«Ми звернулися до міської ради в 2018 році. Прийняли додаткову програму для фінансування 25% особового внеску. Ні в 2018 році, ні в 2019 році ця програма з міського бюджету не була профінансована», – розповіла директор Луганського регіонального управління Держмолодьжитла.

В контексті цього варто уточнити, що в реєстрі кандидатів на кредитування за програмою «Доступне житло» за станом на 1 вересня 2019 року перебували 8225 сімей переселенців і 1911 учасників АТО.

Нагадаємо. До Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» були внесені зміни, згідно яких обсяг фінансування за програмою «Доступне житло» було збільшено на 300 млн грн, а також передбачено додатково 200 млн грн на фінансування нової бюджетної програми, що спрямовується на надання довгострокових іпотечних кредитів для придбання житла внутрішньо переміщеним особам, учасникам антитерористичної операції і/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі