п’ятниця, 24 березня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Литві театр опери та балету знімає з репертуару твори російських класиків

Світлана Макарова


За кордоном , Суспільство

У Литві театр опери та балету знімає з репертуару твори російських класиків

views129

14.01.2023

Подiлитися у соц.мережах

Балети російських класиків «Ромео і Джульєтта» Сергія Прокоф'єва та «Весна священна» Ігоря Стравинського зняли з репертуару Литовського національного театру опери та балету (ЛНОБТ) .

Про це повідомляється на сайті театру.

Замість вистав «Ромео і Джульєтта», які планувалося дати 10, 11 та 14 лютого, покажуть балет «Барбора Радвілайте» знаменитого хореографа Анжеліки Холіної. 23, 24 та 25 лютого замість «Весни священної» Ігоря Стравинського – балет «Процес» хореографа Мартінаса Рімейкіса.

Обидва балети – відомі твори національної сцени, які збирають повні зали.

 «Ми приносимо свої вибачення перед глядачами, які заздалегідь купили квитки на одну балетну виставу і побачать іншу, коли прийдуть. Однак ЛНОБТ вирішив дотримуватися рекомендації Міністерства культури і тимчасово, до закінчення бойових дій в Україні, утриматися від публічних презентацій творів російських авторів, оскільки культура в росії дуже тісно пов'язана з агресивною політикою цієї країни», – зазначила Юргіта Скіотіте-Норвайшене, керівник відділу художньої діяльності

Вона також нагадала, що саме таке прохання містилося у зверненні до світової культурної спільноти міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка. 

«Ми сподіваємося, що глядачі ЛНОБТ зрозуміють геополітичну ситуацію і підтримають наше рішення, тим більше, що замість цих творів ми покажемо балети, які дуже подобаються публіці», – резюмувала Скіотіте-Норвайшене.

Зазначається, що квитки, що вже є, дійсні або їх можна обміняти на інші вистави.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі