неділя, 05 лютого, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Литві розпочалася місія повітряної поліції НАТО за участю Польщі та Франції

Cіпратов Роман


За кордоном

У Литві розпочалася місія повітряної поліції НАТО за участю Польщі та Франції

views103

03.12.2022

Подiлитися у соц.мережах

Замість угорської місії у повітряній поліції НАТО у країнах Балтії небо патрулюватимуть льотчики з Польщі за участю французьких військових.

Про це повідомили у міноборони Литви, передає Укрінформ.

Як зазначається, польські ВПС розмістили у Литві чотири винищувачі F-16. Місія повітряної поліції НАТО в Балтії також посилена чотирма потужними французькими винищувачами Rafale.

«Сьогодні протиповітряна оборона НАТО надзвичайно важлива. Ще в Мадриді країни Альянсу домовилися посилити свої заходи стримування та оборони, зокрема у сфері ППО. Ми визнаємо, що засоби протиповітряної оборони мають грати важливішу роль у забезпеченні безпеки неба Балтійських країн», – сказав заступник міністра оборони Литвb Вілюс Семешка на церемонії зміни контингенту на авіабазі в Шяуляї.

У церемонії також взяли участь представники міністерства оборони Угорщини, штабу ВПС НАТО, дипломати.

Угорські військові, які завершили місію, захищали повітряний простір країн Балтії чотирма винищувачами JAS-39 Grippen. У місії взяли участь близько 150 осіб – пілоти, техніки, медичний персонал, групи підтримки, фахівці зв'язку тощо.

Також зазначається, що з північного боку посилення місії повітряної поліції НАТО з естонською авіабазою в Емарі здійснюють ВПС Німеччини із чотирма винищувачами Eurofighter.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі