субота, 26 листопада, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Латвії понад вчителів відсторонені від роботи через недостатнє знання державної мови

Світлана Макарова


За кордоном

У Латвії понад вчителів відсторонені від роботи через недостатнє знання державної мови

views83

24.11.2022

Подiлитися у соц.мережах

У Латвії 139 вчителів було адміністративно покарано за недостатнє володіння латиською мовою. Йдеться про пвикладачів зі шкіл нацменшин, яких почали перевіряти на знання державної мови.

Про це пише LSM.lv.

Зазначається, що 25 жовтня в силу вступили поправки до законодавства, які передбачають, що педагог має володіти державною мовою на рівні C1. Якщо викладач не знає латиської мови на необхідному рівні, ця інформація відразу ж вноситься до Реєстру педагогів, а директор школи має усунути цього працівника від роботи. Якщо протягом трьох місяців педагог не склав іспит на знання держмови на відповідну категорію, його звільняють.

Як свідчить статистика Центру держмови, за 10 місяців цього року за неволодіння латиською мовою на необхідному рівні було адміністративно покарано 102 педагоги дошкільних навчальних закладів, 29 вчителів основних і середніх шкіл, а також вісім викладачів професійних училищ. Директори навчальних закладів кажуть, що таку реформу треба було проводити ще 30 років тому, але зараз стикаються з нестачею педагогів.

Депутати внесли поправки до Закону “Про освіту” та Закону “Про загальну освіту”, які передбачають, що з 2025/2026 навчального року в Латвії викладання у всіх школах буде тільки на латиською мовою.

Перехід повністю на державну мову освіти в нинішніх школах нацменшин буде реалізовано за три роки:

  • 1-й, 4-й та 7-й класи – з 1 вересня 2023 року;
  • 2-й, 5-й та 8-й класи – з 1 вересня 2024 року;
  • 3-й, 6-й та 9-й класи – з 1 вересня 2025 року.

Програми дошкільної освіти мають реалізовуватися лише державною мовою вже з 1 вересня 2023 року.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі