вівторок, 06 грудня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Києві відкрили пам’ятну дошку Георгію Гонгадзе у день 20 роковин з дня смерті

Суспільство

У Києві відкрили пам’ятну дошку Георгію Гонгадзе у день 20 роковин з дня смерті

views39

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Пам’ятний знак встановили на будівлі Національної спілки журналістів України за адресою м.Київ, вул. Хрещатик, 27а .

Про це повідомляє Еспресо.TV

Виготовлення пам’ятної дошки ініціювала столична влада, а виконав її Василь Маркуш – скульптор департаменту охорони культурної спадщини Київської міської держадміністрації.

На ній, крім Гонгадзе, викарбувано імена інших журналістів, які також загинули.

Захід відвідали заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський, правозахисниця, представниця родини Гонгадзе Валентина Теличенко, голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, головна редакторка видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва, перший переможець премії ім. Георгія Гонгадзе Вахтанг Кіпіані та інші.

Георгій Гонгадзе був одним з перших опозиційних до влади журналістів, телеведучим, політичним експертом, засновником інтернет-видання «Українська правда», яке одним з перших з’явилось наприкінці 90-х років. Був також автором документальних фільмів «Біль землі» (1993), «Тіні війни» (1994), «Колиска» (1995), «Охоронці мрії» (1996).

Журналіст активно займався розслідування корупційних схем тодішнього президента України Леоніда Кучми і не боявся казати правду в обличчя посадовців.

16 вересня 2000 року його бачили востаннє. Наступного дня ЗМІ заявили про його зникнення.

2 листопада в Таращанському лісі на Київщині знайшли тіло без голови, в якому друзі впізнали журналіста. 3 вересня 2002 року в Генпрокуратурі визнали, що труп, знайдений за 70 км від Києва, належить Гонгадзе. Ще через 8 років, у 2009 році, було знайдено останки черепа, які також належали Георгію.

Було затримано, а згодом визнано винними у вбивстві Гонгадзе трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС – Валерія Костенка, Олександра Поповича і Миколу Протасова.

29 січня 2013 року до довічного позбавлення волі засудили колишнього начальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача, якого названо організатором вбивства журналіста. Імена замовників досі не оприлюднено.

Журналіст Георгій Гонгадзе посмертно отримав звання Герой України. На його честь названо проспект у Києві та вулиці в різних містах України. У залі Меморіалу загиблим журналістам вашингтонського «Музею новин» на скляній стіні викарбувано й його ім’я.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі