понеділок, 15 серпня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У КС проходить розгляд подання щодо конституційності мовного закону (онлайн)

Суспільство , Право

У КС проходить розгляд подання щодо конституційності мовного закону (онлайн)

views56

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Сьогодні, 7 липня, Конституційний суд України розпочав розгляд подання 51 народного депутата про відповідність Конституції закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Йдеться про дискримінацію російськомовних громадян.

Справу розглядає Велика палата КС. Засідання проходить у формі усного слухання.

Нардепи, які звернулись до КС з конституційним поданням, вказали, що Закон про мову не відповідає Конституції і не врегульовує порядок застосування мов національних меншин, а деякі законодавчі положення «фактично означатимуть дискримінацію російськомовних громадян».

Онлайн-трансляція засідання КС http://ccu.gov.ua/stream/zal-zasidan-velykoyi-palaty 

Нагадаємо. 21 червня до Конституційного суду надійшло конституційне подання 51 народного депутата, які вимагають перевірити на конституційність закон про українську мову.

25 квітня 2019 року народні депутати ухвалили закон № 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який почали розглядати у другому читанні ще 28 лютого. Рішення підтримали 278 парламентарів.

Повністю проти проголосувала фракція «Опозиційний блок».

Після цього російська делегація звернулась до голови Ради Безпеки ООН і попросила скликати засідання через прийняття Верховною Радою закону про мову.

20 травня члени Ради Безпеки ООН проголосували проти проведення засідання, ініційованого російською делегацією щодо українського закону про мову.