понеділок, 29 травня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Криму блокують більшість українських сайтів, які можуть донести інформацію

Новини , Суспільство , Новини окупації

У Криму блокують більшість українських сайтів, які можуть донести інформацію

views102

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

На території анексованого Криму тривають спроби блокувати доступ громадянам України до джерела правдивої інформації: зокрема, дев’ять провайдерів в дев’яти населених пунктах повністю блокують 18 українських інформаційних сайтів і 2  соціальні мережі, а також сайти Меджлісу кримськотатарського народу, Хізб ут-Тахрір і Свідків Єгови.

Про це свідчать результати моніторингу Кримської правозахисної групи за листопад-грудень 2019 року. 

Перевірку доступності сайтів монітори провели за допомогою мереж 9 різних провайдерів в 9 кримських населених пунктах БелНет (Білогірськ), SevStar (Севастополь), Мрія (Сімферополь), Боспортелеком (Керч), ЯлтаНет (Ялта), SkyLine (Красноперекопський район), Сиваш-ні  (Красноперекопськ), Гігабайт (Бахчисарай), Джанкой-онлайн (Джанкой).

«Станом на кінець грудня 2019 року ці провайдери не надають доступу принаймні до 23 сайтів, що вільно працюють на підконтрольній Україні території: Цензор.нет, QHA, След.нет, UAinfo, 5 канал, 112 Україна, Апостроф, Фокус, Главком, Центр журналістських розслідувань, ТонеТо, Депо, Українська правда, РБК, Укрінформ, Лівий берег, Дзеркало тижня, Стрічка, а також сайти соціальних мереж Лінкедін і Телеграм і сайти Меджлісу кримськотатарського народу, Свідків Єгови та Хізб ут-Тахрір», – написано у повідомленні.

Також вказується, що у деяких провайдерів заблоковано сайт Апостроф, Кримська Солідарність, радіо НВ, 112 Україна та 24 канал.

«Всього кілька сайтів зі списку заблоковані з посиланням на вимоги Роскомнадзора.  В основному з сайтами не встановлюється з’єднання або на екрані з’являється напис «Помилка 403».  Провайдери блокують навіть ті сайти, які не внесені до реєстру заборонених в Росії. Значить, формальних підстав для обмеження доступу до таких ресурсів немає навіть в законодавстві Росії», – пишуть правозахисники.

Кримська правозахисна група закликала міжнародні організації та уряди підсилити тиск на Російську Федерацію для того, щоб вона припинила блокування медіа та інші незаконні обмеження свободи слова в Криму.

Нагадаємо. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 4 липня прийняла рішення видати дозволи на тимчасове мовлення на окупованих частинах Донбасу і в анексованому Криму ЗМІ, у яких термін дії попередніх дозволів завершувався. Також зараз готується проєкт телебачення, який мовитиме на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей і у Крим.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі