середа, 29 червня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Кривому Розі розробили бойові баггі для ЗСУ

Cіпратов Роман


Технології , Українська армія

У Кривому Розі розробили бойові баггі для ЗСУ

views234

22.04.2022

Подiлитися у соц.мережах

Криворізький розробник вантажного електромобіля під час війни виготовляє бойові баггі для української армії.

Про це повідомляє 24 канал.

Компанія COOLON розробляла електричні вантажівки та двигуни до них. Цього року криворіжці мали розпочати виробництво – перший зразок уже проходив випробування. Однак під час війни проєкт заморозили та сконцентрувалися на створенні потрібнішої для ЗСУ техніки. Це легке баггі COOLON – CTRLZ, за допомогою якого військовим та розвідникам можна виконувати різноманітні бойові завдання.

«Попит серед підрозділів ЗСУ на такі машини величезний, тому потрібно було створити недорогу та просту конструкцію, яку можна зібрати в умовах війни. Бійці передали нам один закордонний баггі для вивчення конструкції, але для його здешевлення потрібно використовувати доступні запчастини», – каже керівник та конструктор компанії COOLON Віталій Бризгалов.

Саме тому силовий агрегат та кермо COOLON – CTRLZ взяли з класичних ВАЗів, яких багато в Україні. А ось підвіску та інші елементи довелося посилити. Рама зварена з металевого профілю.

В результаті вийшов баггі, який може розганятися до 160 км/год, витрата пального – 10 літрів на 100 км. Декілька майстрів змогли виробити таку машину за два тижні. Тестовий екземпляр пофарбують у захисний колір та накриють тентом.

Тепер потрібно поставити їхнє виробництво на потік. Для цього компанія збирає кошти на покупку запчастин та матеріалів.