субота, 04 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Криму окупанти засудили за «шпигунство» 61-річного українця

Cіпратов Роман


Крим

У Криму окупанти засудили за «шпигунство» 61-річного українця

views159

16.10.2021

Подiлитися у соц.мережах

Підконтрольний окупантам «Верховний суд Криму» засудив до 12 років позбавлення волі 61-річного українця Костянтина Ширінга, якого звинуватили у шпигунстві.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

«15 квітня 2020 року ФСБ РФ заявила про затримання в Криму учасників «української розвідувально-диверсійної групи», до якої буцімто належала «російська військовослужбовиця, підозрювана у видачі державної таємниці», Тетяна Кузьменко й громадянин України, підозрюваний у «здійсненні шпигунської діяльності за завданням української спецслужби», Костянтин Ширінг. За інформацією російського відомства, було порушено кримінальні справи «про державну зраду й шпигунство», йдеться у повідомленні.

Як стверджують окупанти, Ширінг передавав до Міноборони України відомості про російське озброєння та місця його дислокації, які нібито отримав від російської військовослужбовиці.

За словами адвоката Дмитра Дінзе, засідання «суду» відбулося в закритому режимі. Раніше в дебатах прокурор просив 14 років позбавлення волі, а захист виправдати Костянтина Ширінга. Адвокат зазначив, що захист має намір подати апеляційну скаргу на вирок.

Також повідомляється, що 61-річний українець страждає на серцево-судинні захворювання. Він кілька разів звертався із заявою про медичну допомогу до адміністрації Сімферопольського СІЗО та багаторазово скаржився на ненадання допомоги. Правозахисники відзначають, що після скарг адміністрація СІЗО кілька разів переводила Ширінга з камери в камеру, і умови утримання в кожній були гірше, ніж у попередній.

 

Коментарi (0)