п’ятниця, 30 вересня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Києві зловмисники «відмивали» кошти, які заробляли на лікуванні військових РФ у Криму

Суспільство , Події , Право

У Києві зловмисники «відмивали» кошти, які заробляли на лікуванні військових РФ у Криму

views733

07.08.2021

Подiлитися у соц.мережах

Служба безпеки України викрила масштабний механізм «відмивання» коштів, які зловмисники заробляли на території тимчасово окупованого Криму, надаючи курортні послуги бойовикам з ОРДЛО і військовим РФ. Ділки отримували мільйонні прибутки щомісяця.

Як повідомляє прес-центр СБУ, схему організувало керівництво одного із санаторіїв, розташованого у Саках (ТОТ АР Крим). Після тимчасової окупації півострова оздоровчий заклад перереєстрували в органах окупаційної адміністрації і підписали угоду з Міністерством оборони РФ.

Все керівництво санаторію переїхало в Київ. На тимчасово окупованій території залишився лише генеральний директор санаторію, який є депутатом Сакської міської ради від однієї із ключових партій РФ, членство у якій декларує з 1 липня 2014 року. При цьому до Консульства України стосовно зміни громадянства він не звертався.

З метою отримання «київським» керівництвом санаторію грошей, зловмисники в Україні зареєстрували «дзеркальну» юридичну особу, керівниками і співробітниками якої є громадяни України. На її рахунки переказували кошти для переведення їх у готівку.

«Відмивали» гроші через операції з купівлі-продажу цінних паперів.

Під час обшуків, проведених за місцем проживання учасників схеми, правоохоронці вилучили печатки, штампи, відтиски, документацію, електронне листування зі спільниками із ТОТ АР Крим та інші предмети, що засвідчують незаконну діяльність.

Наразі одному з організаторів «схеми» та його спільниці повідомлено про підозру в фальсифікація фінансових документів та звітності фінансової організації, приховуванні неплатоспроможності фінансової установи або підстав для відкликання (анулювання) ліцензії фінансової установи).

Тривають слідчі дії задля встановлення причетності до злочинної діяльності інших осіб.

Викриття протиправної діяльності здійснювало Головне управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ спільно зі Слідчим управлінням ГУ НП у м. Київ за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.