вівторок, 18 січня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Казахстані міністром інформації призначено Аскара Умарова, який має антиросійські погляди

Олександр Слов'янець


За кордоном

У Казахстані міністром інформації призначено Аскара Умарова, який має антиросійські погляди

views241

12.01.2022

Подiлитися у соц.мережах

Російська пропаганда наразі влаштувала істерику щодо цього  кадрового призначення. Штатні пропагандисти Дмитро Стєшин з «Комсомольської правди» та Маргарита Симоньян з пропагандистського ресурсу «Раша Тудей» заявляють про «агресивного та відвертого русофоба» в уряді Казахстану.   

Аскару Умарову раніше заборонили в’їзд до Росії за нібито русофобські погляди та русофобські висловлювання.

Після того як протести в Казахстані пішли на спад, а напередодні до країни увійшло угрупування ОДКБ, очолюване російським генералом, який керував операцією із захоплення Криму, в уряді почалися кадрові призначення.    

Аскар Умаров став новим міністром інформації та громадського  розвитку Республіки Казахстан. Про це повідомляє KAZINFORM. До цього Умаров був віцеміністром у цій же структурі уряду.  Раніше він очолював державне інформаційне агентство KAZINFORM.

Чому російська пропаганда вважає Умарова русофобом

Один зі скандалів, пов’язаних з Аскаром Умаровим, стався, коли він очолював державне інформаційне агентство. У вересні 2017 року KAZINFORM опублікував мапу Казахстану, на якій до території республіки були долучені деякі території Росії, Узбекистану та Китаю. У тексті до карти йшлося не про захоплення цих територій, а про розповсюдження казахської мови на цих територіях. Після скандалу карту видалили. Російська пропаганда звинувачувала Умарова у нібито посяганні на «споконвіку російські землі».

Ось що Умаров казав щодо головної пропагандистської російської тези: 

«Коли всі напиватимуться горілкою і святкуватимуть незрозумілий День Перемоги, ви згадаєте молитвою наших нещасних дідів, які не повернулися з чужої війни. Кого перемогли, що перемогли?» 

Ось що він заявляв щодо росіян, які мешкають на території Казахстану. Росіян він вважає колонізаторами: 

«Не забувайте, що ви тут нав'язана діаспора, а не автохтони, і подякуйте, що ваші права дотримуються і вас як колонізаторів в інших країнах ніхто не жене».

Він заявляв, що інтеграція з Росією несе небезпеку незалежності Казахстану:

«Дії, спричинені форсованою економічною та політичною інтеграцією з Російською Федерацією, викликають тривоги щодо майбутнього казахської мови та культури, а також побоювання втрати фактичної незалежності».

Російська пропаганда звинувачує Умарова у тому, що він нібито причетний до організації «мовних патрулів» у Казахстані, а також за те що він просував ідею створення «Великого Турану» – об’єднання тюркомовних народів під керівництвом Туреччини.