неділя, 04 червня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У «Дії» може з’явитися віртуальний помічник, розроблений на основі ШІ, - Федоров

Наталя


Суспільство , Технології

У «Дії» може з’явитися віртуальний помічник, розроблений на основі ШІ, - Федоров

views100

28.04.2023

Подiлитися у соц.мережах

У додатку "Дія" може з’явитися віртуальний помічник, розроблений на основі штучного інтелекту. Наразі Мінцифри веде консультації з американською компанією OpenAI і планує впроваджувати технології ШІ у державні сервіси.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров на конференції Forbes.

Як зауважив Федоров, якщо інші країни зараз думають, як заборонити штучний інтелект, у Мінцифри навпаки думають, як зробити так, щоб Україна вибухнула в хорошому сенсі.

"В сенсі продуктів, спеціалістів з розвитку штучного інтелекту. Ми впевнені, що за цим майбутнє", - додав він.

Федоров повідомив, що у Мінцифри працюють над розробкою віртуального помічника "Надія", який може зʼявитися в "Дії". При цьому вів додав, що це робоча назва помічника.

"Це віртуальний помічник такого нового покоління. Ми спілкуємося з компанією OpenAI (розробник популярного чату ChatGPT – ред.), щоб максимально автоматизувати і зробити зрозумілою мовою відповідь на будь-яке ваше питання.

Наприклад, ви говорите:

"Надія, знайди ЦНАП поруч зі мною, який знаходиться в такому-то районі, в такому-то місті, і скажи, які послуги можна отримати". І тобі людською мовою максимально персоналізовано дається відповідь, де можна знайти цей ЦНАП, і так далі", - сказав Федоров.

Він додав, що йдеться не лише про те, що можна отримати на порталі або в застосунку "Дія", а взагалі про будь-яку відповідь на питання, що стосується державних сервісів.

"Я поки не можу розповісти всю архітектуру, але, звичайно, ми не будемо використовувати персональні дані. Ми дизайнимо систему таким чином, щоб все було максимально безпечно, тому що це головний виклик. З точки зору технології це буде максимально умовна локалізація", - зазначив Федоров.

За його словами, завдяки впровадженню штучного інтелекту в державні сервіси можна здійснити велику оптимізацію використання людських ресурсів.

"Перенаправити на інші напрямки людей, які працюють в контакт-центрі. Розвивати їх, а це делегувати штучному інтелекту. По-друге, це дуже якісна інформація для громадян, яку вони зможуть отримати швидко, без якоїсь людської помилки", - додав віце-прем’єр.

Нагадаємо, Міністерство цифрової трансформації України пропонує внесення змін до шкільної програми, які дозволять поглибити знання дітей у сфері штучного інтелекту (ШІ).

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі