п’ятниця, 27 січня, 2023

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Держспецзв'язку розповіли, як українська кіберсистема протидіє атакам з боку рф

Наталя


Технології , Сили оборони України

У Держспецзв'язку розповіли, як українська кіберсистема протидіє атакам з боку рф

views110

19.01.2023

Подiлитися у соц.мережах

Від початку повномасштабного вторгнення рф український кіберпростір щодня зазнає безперервних атак росіян на критичну та цивільну інфраструктуру.

Про те, як Україна протидіє російській агресії у кіберпросторі розповів в етері телемарафону Суспільне. Спротив речник Держспецзв'язку Володимир Кондрашов.

Безперервні атаки росіян

"Росіяни поводять себе в кіберпросторі точно так само, як на полі бою, як країна-терорист. Урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні інциденти CERT-UA від 1 січня 2022 року зафіксувала 2 194 складних кіберінцидентів, більшість з яких — атаки на цивільну інфраструктуру. Насамперед атакують уряд і місцеві органи влади, далі — сектор безпеки та оборони. Під прицілом також комерційні організації, фінансовий сектор, сектор енергетики, логістичний сектор, телеком, розробники, транспортна галузь. Тобто усі галузі, які забезпечують нашу з вами життєдіяльність", — пояснив він.

За його словами, українська система щодня "відбиває до тисячі DDoS-атак в автоматичному й напівавтоматичному режимі".

"Лише в грудні 2022 року ми заблокували 395 DDoS-атак і 170 тисяч спроб експлуатації вразливостей на державних та інформаційних ресурсах. Тобто йдеться про значні цифри. Від початку війни кількість атак зросла приблизно утричі. Ми бачимо, що зараз загроза лишається, кількість атак не зменшується. У певних моментах ворог вже може бути присутнім у наших мережах, тому постійно закликаємо і бізнес, і громадян подбати про власну кібербезпеку", — зауважив речник.

Вплив санкцій

"На сьогодні у певних моментах ми бачимо незначне зниження активності, що пов'язуємо безпосередньо з санкціями західних країн, а також з відсутністю доступу росіян до рядових технологій. Звісно, у них є паралельний імпорт, який вони заміщають, певні ключові технологічні проблеми, які в них виникають від санкцій. Повернення росії у технологічний кам'яний вік — це один з необхідних кроків, які потрібно зробити для того, щоб ліквідувати російський кібертероризм", — сказав Володимир Кондрашов.

Він додав: росія зрощувала свій кібертероризм роками, тому "лише одними санкціями побороти його неможливо".

"Наша служба вважає за необхідне створення певної організації, структури, яка б координувала захищення всього демократичного світу. Ідеться про обмін інформацією, досвідом, спільне реагування на загрозу, побудови єдиного алгоритму дій для всього цивілізованого світу для протистояння російської агресії. Адже після нашої перемоги російський кібертероризм нікуди не зникне. І потім вони перемикнуться на вимагання грошей, на пошук фінансової вигоди, оскільки їх більше не буде спонсорувати держава", — пояснив речник Держспецзв'язку.

За його словами, зараз фактично усі російські хакерські угруповання, які воюють проти України на кіберфронті, спонсоровані державою-терористом.

Кібератаки на інші країни

Російський кібертероризм не обмежується Україною, зауважив Володимир Кондрашов.

"І компанії, і країни-союзники, наші партнери, які безпосередньо допомагають нам підтримувати нашу кіберстійкість, також є мішенями російських хакерів. Ми знаємо про спроби росіян атакувати логістичні компанії Польщі, про атаки на Японію. Росіяни поводяться, як кібертерористи, для них не існує заборонених цілей, не існує конвенцій чи правил поведінки в кіберпросторі", — додав він.

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у Телеграмі