вівторок, 05 липня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Чечні призупинили набір кадирівців для війни в України після публікації їхніх даних українською розвідкою

Світлана Макарова


Російська агресія

У Чечні призупинили набір кадирівців для війни в України після публікації їхніх даних українською розвідкою

views105

16.05.2022

Подiлитися у соц.мережах

Після того, як Головне управління розвідки опублікувало особисті дані майже 2500 бойовиків, набраних чеченською владою, набір кадирівців на війну з Україною призупинили. 

Таку інформацію оприлюднив Telegram-канал "Можем объяснить" (раніше – "Відкриті медіа" Михайла Ходорковського).

З'ясувалося, що серед кадирівців багато карних злочинців та екстремістів.

Видання ідентифікувало вже декілька десятків осіб з кримінальним минулим. Серед них – "знаменитий на весь Красноярський край шахрай", який відбував 15 років ув'язнення за шахрайство з автомобілями; наркоторговець; людина, що відбувала покарання за замах на вбивство; псевдомінер тощо.

Після публікації ГУР влада Чечні призупинила набір у свої підрозділи, пояснивши це величезною кількістю людей, що вже зголосилися воювати проти України.

Водночас у Telegram-каналі, де набирали добровольців, з'явився допис про те, що людей, які мали проблеми з законом, більше на війну не братимуть.

За даними ГУР, у вторгненні в Україну брали участь близько 2500 бойовиків із Чечні. Десь 100 з них було ліквідовано, 300 – поранено, понад 60 – втекли з України, кинувши зброю й амуніцію.

У ГУР пишуть, що кадирівці почали заходити у перші дні нападу, основним завданням було залякування й геноцид українців. Перебуваючи у другому ешелоні, вони займалися обшуками житла, знущаннями із заручників і мирних жителів, розбоєм і пограбуванням.

Коли росіяни почали зазнавати масштабних втрат, бойовикам із Чечні наказали виконувати роль загороджувального загону – показово розстрілювати підрозділи, які відступають і відмовляються воювати.