четвер, 02 грудня, 2021

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У Болгарії пройшов масштабний мітинг: люди вимагають відставки уряду через корупцію та зв’язки з олігархами

За кордоном , Події

У Болгарії пройшов масштабний мітинг: люди вимагають відставки уряду через корупцію та зв’язки з олігархами

views16

06.04.2021

Подiлитися у соц.мережах

Учора, 3 жовтня, у Болгарії тисячі людей вийшли на чергову акцію протесту з вимогою відставки уряду, очолюваного прем’єр-міністром Бойко Борисовим, та відставки Генпрокурора. Мітингуючи вимагають проведення чесних виборів.

Про це повідомляє DW.

У столиці країни Софії демонстранти скандували: «Йди у відставку!», «Мафія».

Зазначається, що антиурядові протести вже 3 місяці проходять в Болгарії, але поки що безрезультатно. Люди вимагають негайної відставки Борисова і проведення дострокових, чесних виборів. Майже 10 років він перебуває при владі в Болгарії майже десять років і відмовляється йти в дострокову відставку, а термін його повноважень на посаді прем’єра закінчується в березні 2021 року.

Противники прем’єр-міністра наголошують, що він причетний до корупційних злочинів і тісно пов’язаний з олігархами.

Крім того, протестуючи вимагають відставки генерального прокурора Болгарії Івана Гешева. Його теж вважають залученим в корупційні та інші протизаконні схеми.

На попередніх акціях протесту справа нерідко доходило до сутичок демонстрантів з поліцією, заходи закінчувалися численними затриманнями.

Нагадується також, що 30 вересня Єврокомісія (ЄК) представила доповідь, присвячену розвитку країн-членів ЄС як правових держав. У доповіді згадали про ситуацію в Болгарії і вказали на корумпованість держапарату, проблеми з незалежністю судів, а також численні порушення свободи ЗМІ.

Коментарi (0)