середа, 05 жовтня, 2022

Телефони гарячої лінії:


ДОНБАС - ЦЕ УКРАЇНА!

search menu menu menu
У австрійській столиці відкрилася виставка дитячих малюнків «Мамо, я не хочу війни!» (фото)

Андрій Кущенко


Суспільство , Фоторепортаж

У австрійській столиці відкрилася виставка дитячих малюнків «Мамо, я не хочу війни!» (фото)

views179

23.09.2022

Подiлитися у соц.мережах

У центральній частині Відня відкрилася виставка дитячих малюнків "Мамо, я не хочу війни!".

Про це повідомляє Укрінформ.

Зазначається, що виставка під відкритим небом стала результатом співпраці Польського інституту у Відні, посольств Польщі та України в Австрії.

"Мета цієї виставки - привернути увагу австрійських громадян до звірств росії в Україні, воєнних злочинів проти українського народу. На жаль, серед жертв є багато дітей, тому дитячі малюнки мають на меті передати біль і страждання українських дітей від війни", - заявив український посол Василь Химинець під час спільного відкриття виставки з польською колегою Іолантою Розою Козловською.

Також участь в урочистому відкритті виставки взяли посол Румунії в Австрії Еміль Хурезеану, речниця "Зелених" з питань зовнішньої політики Ева Ернст-Дзідзич та директорка Польського інституту у Відні Моніка Шмігель Турлей.

На виставці поєднано історичні малюнки польських дітей з 1946 року, які зображують їхній досвід під час Другої світової війни 1939-1945 років, із сучасними малюнками українських дітей з 2022 року, зробленими у ході війни рф проти України.

Як заявили в Польському інституті у Відні, виставка покликана продемонструвати, що війна в очах дитини завжди виглядає однаково жахливо і спільні дитячі мрії пов’язані з бажанням миру для себе та своєї сім’ї та сподіваннями на краще майбутнє: "Незалежно від часу чи місця, це – велике зло, жертвою якого завжди є дитина. Схожість між історичними та сучасними творами вражає. Діти малюють танки, літаки, які скидають бомби, пожежі та вибухи. Малюють поранених і загиблих, зруйновані будинки, могили. Вони малюють себе та свої родини, а також свою евакуацію та втечу. Але вони також зберігають надію та мрії на майбутнє".

Виставку під відкритим небом, яка розмістилася на площі Platz Am Gestade, можна відвідати до 21 жовтня.

Поруч із цим, Польський інститут у Відні оголосив конкурс дитячої творчості "Діти бажають миру". За його результатами відберуть дитячі роботи, які будуть представлені на вітрині будівлі інституту та онлайн-виставці на сайті. Також окремі роботи увійдуть до розширеної виставки дитячих малюнків "Мамо, я не хочу війни!", яка відкриється в австрійському парламенті 24 жовтня.